pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Celebryci i polityka

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 316 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788375457278
ISBN: 978-83-7545-727-8
Data: 2017-03-06
37.66  49.00  11.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Celebryci i polityka - Marcin F. Gawrycki - opis książki:

Po zimnej wojnie doszło do zasadniczej zmiany rzeczywistości międzynarodowej. Upadek Bloku Wschodniego i zwycięstwo Zachodu rozluźniło kontrolę wewnątrzblokową i uruchomiło szereg, dotąd tłumionych procesów i zjawisk. Triumf kapitalizmu, procesy globalizacji oraz rewolucja informacyjno-komunikacyjna przyczyniły się do skurczenia się świata (w sensie dyskursywnym i praktycznym), a także do dalszego wzmocnienia znaczenia mediów i ich wpływu na społeczeństwo, które stało się - nawet jeśli często pozornie - bardziej zorientowane i zainteresowane tym, co dzieje się w świecie. Wraz z odnowieniem wartości i zasad uniwersalnych, częstokroć traktowanych instrumentalnie, zaczęło się rozwijać w przestrzeni transnarodowej globalne społeczeństwo obywatelskie, w oparciu o zachodnie wzorce, propagujące demokrację, neoliberalizm czy wolny rynek. Na ten kontekst nałożyło się inne zjawisko - erupcja kultury celebrytów, będąca symptomem przemian społecznych zachodzących współcześnie na Zachodzie, a także w innych częściach świata. Dla jednych są oni symbolem upadku kultury, dla innych nowym wcieleniem demokratyzacji życia społecznego. Z całą pewnością jednak ich rola i znaczenie wzrosło nie tylko w kontekście wewnętrznym, ale również międzynarodowym. Od niedawna bowiem najbardziej wpływowi celebryci, tacy jak Bono czy Angelina Jolie, stali się ważnymi aktorami stosunków międzynarodowych.

Książka „Celebryci i polityka” - oprawa twarda - Wydawnictwo ASPRA-JR.

Książka posiada 316 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Celebryci i polityka"
Marcin F. Gawrycki - autor m.in.:
Dzieje kultury latynoamerykańskiej - okładka książki
Dzieje kultury latynoamerykańskiej Marcin F. Gawrycki (red.);
Brazylia jako mocarstwo wschodzące - okładka książki
Brazylia jako mocarstwo wschodzące Marcin F. Gawrycki (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Problemy bezpieczeństwa Europy - okładka książki
Problemy bezpieczeństwa Europy i Azji. Seria:... Tomasz Ambroziak, Arkadiusz Czwołek, Szymon Gajewski, Magdalena Nowak-Paralusz (red.)
Wojna o eter - okładka książki
Wojna o eter Sebastian Ligarski, Grzegorz Majchrzak
Produkty podobne:
Ludzie polskich mediów. Celebryci - okładka książki
Ludzie polskich mediów. Celebryci a redaktorzy Joanna Marszałek-Kawa (red.), Kazimierz Wolny-Zmorzyński (red.), Wojciech Furman (red.)