pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Latynoamerykańskie koncepcje stosunków międzynarodowych. Tom I. Pierwsze...
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Latynoamerykańskie koncepcje stosunków międzynarodowych. Tom I. Pierwsze próby autonomicznego myślenia. Seria: Biblioteka Iberyjska

Autor książki:

Marcin F. Gawrycki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788379010547
ISBN: 978-83-7901-054-7
Data: 2015-04-17
42.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nauka o stosunkach międzynarodowych jest z gruntu europocentryczna. Rodziła się ona na Zachodzie i nie dostrzega rozwoju niezależnej myśli na naukowych peryferiach, na których - z perspektywy centrum - sytuowana jest także Ameryka Łacińska. Badanie stosunków międzynarodowych służy przede wszystkim uzasadnieniu i usprawiedliwieniu działań państw, głównie najpotężniejszych. W Ameryce Łacińskiej obie te cechy są mniej lub bardziej skutecznie kwestionowane. Z powodzeniem rozwija się tam od kilku dekad i z dużą intensywnością endemiczna myśl o stosunkach międzynarodowych, kwestionując dogmaty zachodnich teorii. Jednocześnie, odwołując się do teorii głównego nurtu, unika się kopiowania zachodnich wzorców, tworząc własną przestrzeń kreatywnego myślenia, jednocześnie tłumacząc, jak stosunki międzynarodowe w praktyce funkcjonują w tym regionie świata. Pierwszy tom serii poświęconej latynoamerykańskim koncepcjom poświęconym stosunkom międzynarodowym poświęciłem myśli, która wykracza poza granice państw narodowych i można ją przypisać do dziedzictwa całego regionu.

Książka "Latynoamerykańskie koncepcje stosunków międzynarodowych. Tom I. Pierwsze próby autonomicznego myślenia. Seria: Biblioteka Iberyjska" - Marcin F. Gawrycki - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2015 r. Cena 42.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marcin F. Gawrycki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bezpieczeństwo we współczesnej - okładka książki

Bezpieczeństwo we współczesnej myśli politycznej

Maryna Faldowska, Adam Wielomski (red.)
Produkty podobne:
(Nie)formalne imperium. Wielka - okładka książki

(Nie)formalne imperium. Wielka Brytania i Ameryka...

Norbert Nowakowski, Marcin F. Gawrycki