pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bankowość korporacyjna

Autor książki:

Maciej S. Wiatr

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 378 s.
Wymiar: 160x227 mm
EAN: 9788379309146
ISBN: 978-83-7930-914-6
Data: 2015-09-10
61.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Bankowość korporacyjna w szerokim ujęciu obejmuje zbiór specjalistycznych operacji finansowych wykonywanych przez banki komercyjne lub ich piony organizacyjne na rzecz różnych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. W wąskim rozumieniu bankowość korporacyjna koncentruje się jednak najczęściej na obsłudze wybranych podmiotów, najbardziej znaczących z punktu widzenia strategii banku.

Podręcznik odnosi się do węższego ujęcia bankowości korporacyjnej, choć charakterystyka niektórych produktów bankowych ma wymiar bardziej uniwersalny aniżeli zakres przedmiotowy operacji zaliczanych tylko do bankowości korporacyjnej sensu stricto.

Celem opracowania jest dostarczenie podstawowej wiedzy zarówno z teorii bankowości korporacyjnej, jak i współczesnej praktyki bankowej. Zakres podjętych w pracy zagadnień i forma ich prezentacji są dostosowane do wymogów struktury wykładu o tym samym tytule na studiach pierwszego stopnia o kierunku finanse i rachunkowość (specjalność: bankowość). Ukierunkowano je też na realizację zakładanych efektów kształcenia (wiedzy, umiejętności, kompetencji społecznych), ujętych w krajowych ramach kwalifikacji dla tego kierunku.

Praca napisana pod kierunkiem prof. dr. hab. Macieja S. Wiatra stanowi zbiorowy dorobek pracowników naukowych o bogatych kontaktach zawodowych i badawczych związanych z praktyką bankową, rekrutujących się Instytutu Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Książka w zamyśle autorów ma charakter podręcznikowy, ale ze względu na specyfikę przedmiotu oraz sposób ujęcia wielu problemów, a także relatywny niedostatek podejmowania w innych pracach całościowo tej tematyki (zwykle rozproszonej) można mieć nadzieję, że zainteresuje ona szerszy krąg odbiorców; nie tylko studentów kierunku finanse i rachunkowość, ale również słuchaczy kierunków zarządzanie czy też praktyków gospodarczych - przedsiębiorców, finansistów i bankowców.

Książka "Bankowość korporacyjna" - Maciej S. Wiatr (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 378 stron i została wydana w 2015 r. Cena 61.72 zł. Zapraszamy na zakupy!