pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zmiany strategiczne na europejskim rynku bankowym

Autor książki:

Ewa Miklaszewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 142 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375619201
ISBN: 978-83-7561-920-1
Data: 2018-06-28
26.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kryzys finansowy z lat 2007-2009 w wielu krajach miał dramatyczny przebieg i szczególnie ostro odbił się na bankach realizujących strategię globalną. Okazało się, że działalność międzynarodowa banków jest trudna do monitorowania i zarządzania. Stąd w okresie pokryzysowym nastąpił pewien odwrót od strategii globalnej na rynku bankowym. W bankowości europejskiej działania i plany strategiczne banków w dużej mierze zostały zastąpione przez udoskonalanie modeli biznesowych w kierunku wzrostu stabilności, rentowności i spełnienia wymogów regulacyjnych.

Celem książki jest analiza, jak ten proces przystosowania się banków do nowego otoczenia wpłynął na ich strategie, modele biznesowe i pozycję konkurencyjną, zwłaszcza w przypadku dużych banków o globalnej skali działalności. Otwartym pozostaje pytanie, czy zachodzące w okresie pokryzysowym zmiany są wystarczające, aby sprostać nowym wyzwaniom technologicznym i konkurencyjnym na rynku bankowym, szczególnie konkurencji ze strony firm technologicznych spoza sektora bankowego.

***
Dr hab. Ewa Miklaszewska, prof. UEK - kierownik Katedry Bankowości na Wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wykładowca przedmiotów bankowych w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z rynkiem bankowym, zdobyte zarówno podczas pracy w polskich instytucjach regulacyjnych, jak i podczas staży zagranicznych, głównie w USA (Massachusetts Institute of Technology, Harvard Business School, Stern School of Business NYU) i w Wielkiej Brytanii. Autorka wielu publikacji z zakresu regulacji bankowych, zmian strategicznych i zagadnień etycznych na rynku bankowym. Członek komitetu zarządzającego European Association of University Teachers of Banking and Finance.

Książka "Zmiany strategiczne na europejskim rynku bankowym" - Ewa Miklaszewska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 142 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.