pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy
Tytuł książki:

Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy

Autor książki:

Nassim Nicholas Taleb

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 700 s.
Wymiar: 145x215 mm
EAN: 9788382020151
ISBN: 978-83-8202-015-1
Data: 2020-05-15
37.16  49.90  12.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Antykruchość pokazuje, jak żyć w świecie Czarnych Łabędzi...

Długookresowe strategie obecnie już nie działają - taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne, co autor błyskotliwie opisał w swoim światowym bestsellerze Czarny Łabędź. Jak więc przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać?
Odpowiadając na te pytania w swojej erudycyjnej i dowcipnej książce Taleb dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Po potężnym krachu finansowym w 2008 roku, w trakcie największego w historii kryzysu długu w Europie, Taleb uspokaja: "Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł". Te rzeczy nazywa antykruchymi. Potem błyskotliwie i z pasją wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji.

Antykruchość to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, życie prywatne. To także wielka, znakomicie napisana pochwała przedsiębiorczości.

Książka "Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy" - Nassim Nicholas Taleb - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 700 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Nassim Nicholas Taleb - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
W poszukiwaniu duszy - okładka książki

W poszukiwaniu duszy

Kimura Tadataka
Małżeński labirynt - okładka książki

Małżeński labirynt

Piotr Kieniewicz