pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Anatomia hatha jogi Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących
książka:

Anatomia hatha jogi Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zielone wydawnictwo
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 534 s.
EAN: 9788365852212
ISBN: 978-83-6585-221-2
Data: 2019-12-10
86.86  129.00  42.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Anatomia hatha jogi Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących - H. David Coulter - opis książki:

David Coulter łączy punkty widzenia oddanego jogina oraz byłego profesora anatomii i badacza dwóch liczących się amerykańskich uczelniach medycznych. Wyznaczył on sobie ambitny cel połączenia współczesnego naukowego rozumienia anatomii i fizjologii ze starożytną praktyką hatha jogi. Rezultatem tego oczywistego dzieła miłości jest książka, która przedstawia hatha jogę za pomocą naukowego języka, jednocześnie honorując jej tradycję (...).

Pożyteczna zarówno jako podręcznik, jak też publikacja Anatomia hatha jogi jest książką, którą wszyscy poważni nauczyciele i praktykujący zechcą mieć na swojej półce. Będzie również użyteczna dla sympatyzujących z joga lekarzy - a jest nas coraz więcej - jak też dla fizykoterapeutów i innych specjalistów.

Dr med. Timothy Mc Call
Dr H. D. Coulter przedstawia w swej książce kompendium akademickiej wiedzy wspierającej psychosomatyczne ćwiczenia znane już Hindusom kilka tysięcy lat temu. Należy zaznaczyć, że przedstawiona przez Autora wiedza nie jest związana z jednostkową szkołą jogi podporządkowaną jednemu mistrzowi, a stanowi uzupełnienie tradycyjnej wiedzy subkontynentu indyjskiego przez współczesną wiedze nauk medycznych i kultury fizycznej.

Bez wątpienia dzieło dr H. D. Coultera - Anatomia hatha jogi - ze względu na zawarte treści merytoryczne godne jest polecenia wstępującym na ścieżkę jogi, jak i zaawansowanym na niej sadhakom, stanowiąc jednocześnie podręcznik akademicki dotyczący wymienionych zagadnień.

Prof. AWF dr hab. Janusz Szopa

Książka „Anatomia hatha jogi Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących” - oprawa miękka - Wydawnictwo Zielone wydawnictwo.

Książka posiada 534 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Anatomia hatha jogi Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących"
Produkty podobne:
Joga dla każdego - okładka książki
Joga dla każdego Kareen Zebroff
Hatha Joga. Bezpieczne ćwiczenia - okładka książki
Hatha Joga. Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu Martin Kirk, Brooke Boon, Daniel DiTuro