pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Analiza wskaźnikowa sprawozdania finansowego według polskiego prawa bilansowego

Autor książki:

Dariusz Wędzki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nieoczywiste
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 652 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788363391751
ISBN: 978-83-6339-175-1
Data: 2018-12-07
81.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W książce przedstawiono analizę wskaźnikową sprawozdania finansowego, która jest najważniejszą i najczęściej stosowaną analizą finansową przedsiębiorstwa. Omówiono sposób obliczania i interpretacji wskaźników finansowych, koncentrując się na najbardziej przydatnych i wiarygodnych spośród nich. Zaprezentowano systemy powiązanych ze sobą wskaźników ułatwiających analizę przyczynowo-skutkową problemów występujących w przedsiębiorstwie i wprowadzenie nowych rozwiązań. Wiele uwagi poświęcono metodom tworzenia jednoznacznej i wiarygodnej oceny sytuacji finansowej na podstawie wskaźników, przeciwstawiając się powszechnej, choć błędnej opinii, że "wskaźniki można różnie interpretować". Rozważania teoretyczne zostały zilustrowane licznymi przykładami z praktyki polskich przedsiębiorstw.

W trzeciej edycji książki zwrócono szczególną uwagę na:
- przegląd wskaźników finansowych pogrupowanych według problemów, których te wskaźniki dotyczą, i obliczonych na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych zgodnie z polskim prawem bilansowym,
- charakterystykę wskaźników obliczonych na podstawie sprawozdań ogólnego przeznaczenia i skonsolidowanych według polskiego prawa bilansowego, sporządzanych przez przedsiębiorstwa, w tym przygotowywanych dla Głównego Urzędu Statystycznego oraz giełd papierów wartościowych,
- prezentację systemów wskaźników finansowych powiązanych ze sobą przyczynowo-skutkowo, zasady tworzenia obiektywnej i syntetycznej oceny wskaźników.

Publikacja przeznaczona jest dla dyrektorów finansowych, prezesów firm, głównych księgowych, biegłych rewidentów, doradców i kontrolerów finansowych, specjalistów w zakresie zarządzania finansami, a także studentów finansów i rachunkowości.

Książka "Analiza wskaźnikowa sprawozdania finansowego według polskiego prawa bilansowego" - Dariusz Wędzki - oprawa miękka - Wydawnictwo Nieoczywiste. Książka posiada 652 stron i została wydana w 2018 r. Cena 81.48 zł. Zapraszamy na zakupy!