pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zarządzanie ryzykiem

Autor książki:

Krzysztof Jajuga

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301200541
ISBN: 978-83-0120-054-1
Data: 2018-12-18
61.66  69.00  7.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Zarządzanie ryzykiem - Krzysztof Jajuga - opis książki:

Nowe wydanie podręcznika, w którym w sposób kompleksowy przedstawione są główne zagadnienia teoretyczne i praktyczne w zakresie analizy i zarządzania ryzykiem. Autorzy omówili główne rodzaje ryzyka finansowego oraz proces zarządzania ryzykiem. Usystematyzowano wiele podejść wykorzystywanych w teorii i praktyce. Opisano instrumenty pochodne, które są najbardziej skutecznymi narzędziami sterowania ryzykiem finansowym, oraz pomiar i sterowanie dwoma najważniejszymi rodzajami ryzyka finansowego: rynkowym i kredytowym.

W nowym wydaniu uaktualniona i rozszerzona została część dotycząca zarządzania ryzykiem w banku oraz zakładzie ubezpieczeń. Znacznie rozbudowany został również rozdział dotyczący zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie. W publikacji znalazły się dwa nowe rozdziały na temat zarządzania ryzykiem w jednostce sektora publicznego oraz w gospodarstwie domowym.

Książka jest przeznaczona dla studentów uczelni ekonomicznych, wydziałów ekonomicznych i zarzadzania, słuchaczy studiów podyplomowych, pracowników naukowych zajmujących się badaniami w zakresie metod analizy i zarządzania ryzykiem, przedstawicieli instytucji finansowych, przede wszystkim banków i ubezpieczeń oraz menedżerów.

Podręcznik powstał pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Jajugi. Autorami poszczególnych rozdziałów są pracownicy naukowi Instytutu Zarzadzania Finansami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Książka „Zarządzanie ryzykiem” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2018 r. Cena 61.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarządzanie ryzykiem"
Krzysztof Jajuga (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Zarządzanie procesem produkcji - okładka książki
Zarządzanie procesem produkcji Ewa Kulińska, Adam Busławski
Zintegrowane systemy zarządzania. - okładka książki
Zintegrowane systemy zarządzania. Seria: Zarządzanie... Zbigniew Banaszak, Sławomir Kłos, Janusz Mleczko