pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Akupunktura. Praktyczny przewodnik po chińskiej sztuce medycznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vital
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788364278310
ISBN: 978-83-6427-831-0
Data: 2014-07-24
Cena wydawcy: 34.30 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Akupunktura jest jedną z najstarszych metod leczniczych, która wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Coraz częściej jest stosowana na całym świecie i stanowi uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. To metoda uznana przez Światową Organizację Zdrowia, a w Polsce jest refundowana przez NFZ. Akupunktura polega na regulowaniu krążenia energii Qi w organizmie. Za pomocą igieł nakłuwa się określone punkty na powierzchni ciała, które są rozmieszczone wzdłuż meridianów. Takie zabiegi mają na celu przywrócenie zaburzonej równowagi między Yin i Yang oraz uregulowanie przepływu energii Qi w narządach wewnętrznych. Jeśli na przykład wątroba jest chora to wysyła sygnały do odpowiednich punktów na powierzchni ciała. Zastosowanie akupunktury w tych punktach ma wpływ na ten organ i rozpoczyna się proces jego uzdrawiania. Tą metodą można leczyć większość schorzeń między innymi nadciśnienie, zapalenia wirusowe i bakteryjne, cukrzycę, depresję.

Autorzy są lekarzami i od wielu lat praktykują akupunkturę. W książce szczegółowo opisują punkty terapeutyczne i ich umiejscowienie. Dodatkowo prezentują wyniki badań dotyczących jej skuteczności w leczeniu poważnych chorób. Znajdziesz też zestaw ćwiczeń wpływających na poprawę koncentracji i pamięci. Poznasz inne terapie z wykorzystaniem punktów akupunktury takie jak moksaterapia, która działa leczniczo usprawniając przepływ krwi, czy bardzo popularna bańkoterapia.

Wykorzystaj dawne metody na współczesne choroby.

Książka "Akupunktura. Praktyczny przewodnik po chińskiej sztuce medycznej" - Tsolmonpurev Badarchin, Khandaa Galsan - oprawa miękka - Wydawnictwo Vital. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2014 r.