pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Miniatury matematyczne 72

Dane szczegółowe:
Wydawca: Aksjomat
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 240x163 mm
EAN: 9788364660979
ISBN: 978-83-6466-097-9
Data: 2021-06-22
15.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Co robię w tej książeczce? Chcę Was zabrać, Drodzy Czytelnicy, do interesującej, pełnej niespodzianek krainy matematyki. Przedstawiam Wam swoich pomocników
Helenkę i Franka.
Razem z moimi pomocnikami chcę zaprezentować ciekawe zadania, zagadki matematyczne i łamigłówki logiczne, pokazać, jak się je rozwiązuje i zachęcić Was do zainteresowania się matematyką i uczestniczenia w kolejnych edycjach międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. Pamiętajcie: również Wy możecie zostać moimi pomocnikami, takimi jak Franek i Helenka.
Co zawiera ta książeczka? Książeczka nawiązuje do 30-lecia Kangura Matematycznego w Polsce. Dlatego właśnie są w niej zadania matematyczne dotyczące wieku. Jak na jubileusz przystało, jest tort i oczywiście zagadnienie jego podziału na części. W formie zabawy z dmuchańcami opisany jest problem figury przestrzennej i jej widoku z góry. Kolejny rozdział to pokazany w humorystyczny sposób temat symetrii. Jest też rozdział z logicznymi łamigłówkami. Książeczka zawiera sporo nietuzinkowych zadań, a pod koniec są dwa zestawy, ułożone na wzór testów Kangura. Niech posłużą Czytelnikom do lepszego poznania matematyki i głębszej przyjaźni z królową wszystkich nauk.

Podręcznik „Miniatury matematyczne 72” - oprawa miękka - Wydawca: Aksjomat. Cena 15.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]