pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miniatury matematyczne 60

Dane szczegółowe:
Wydawca: Aksjomat
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788364660498
ISBN: 978-83-6466-049-8
Data: 2018-04-27
15.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Co nowego w Kangurze? Mija rok, odkąd spotkaliśmy się w poprzedniej książeczce - my, to znaczy Wy, Drodzy Czytelnicy i ja Kangur Matematyczny. W tym czasie nastąpiła kolejna edycja konkursu, w Polsce już 26. Do światowej matematycznej organizacji kangurowej przystąpiły kolejne państwa - Izrael i Łotwa. O przyjęcie starają się Argentyna, Boliwia, Irak, Arabia Saudyjska i Wietnam, a jeszcze kolejne państwa ustawiają się w kolejce. Teraz już blisko 70 krajów przeprowadza ten największy na świecie konkurs matematyczny. Uczestniczą w nim uczniowie z Europy, Azji, obu Ameryk, Afryki, łącznie około 6 milionów "kangurowiczów".

"W matematycznym domku Kangura" - o czym jest ta książeczka? Bohaterami pierwszej części książeczki są Franek i Helenka, dzieci wkraczające wraz z Kangurem Matematycznym na pogranicze świata realnego, świata matematyki i świata fantazji.

W rozdziale pierwszym dzieci w atrakcyjnej scenerii poznają łamigłówki o wieżowcach i rozwiązują je. Dyskusja o pieniądzach i matematyce oraz zadania z monetami są tematem rozdziału drugiego. W rozdziale trzecim nasi mali bohaterowie bawią się pośród "dmuchańców" matematycznych. Przy tej okazji kształtują wyobraźnię - dobierają bowiem w pary figurę przestrzenną i jej rzut z góry. W każdym z tych rozdziałów Czytelnik znajdzie również zadania do samodzielnego rozwiązania. Podobnie jak w roku ubiegłym dwa kolejne rozdziały książeczki poświęcone są przykładowym zestawom zadań, które można potraktować jako trening przed konkursem "Kangur Matematyczny" w kategorii Maluch i Beniamin. Na końcu książeczki Czytelnik znajdzie odpowiedzi do wszystkich zadań i przykładowe rozwiązania niektórych z nich.

Miłej zabawy, przyjemnego i owocnego łamania głowy, a zwłaszcza satysfakcji z rozwiązanych zadań życzą Czytelnikom autorki i Kangur Matematyczny.

Książka "Miniatury matematyczne 60" - Łucja Mentzen, Adela Świątek - oprawa miękka - Wydawnictwo Aksjomat. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2018 r. Cena 15.37 zł. Zapraszamy na zakupy!