pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Geografia. Ziemia i ludzie. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Zakres podstawowy

Dane szczegółowe:
Wydawca: SOP Oświatowiec Toruń
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788374431767
ISBN: 978-83-7443-176-7
Data: 2016-06-22
Cena wydawcy: 28.90 złpozycja niedostępna

Opis podręcznika:

Podręcznik przedstawia problemy współczesnego świata w skali globalnej. Zgodnie z nową podstawą programową obejmuje trzy główne działy: Przemiany polityczne i demograficzne na świecie, Zróżnicowanie gospodarcze świata i Zrównoważony rozwój świata. Treści podręcznika ukazują globalizację jako proces wpływający na życie każdego mieszkańca Ziemi i pozwalają zrozumieć jej znaczenie dla rozwoju poszczególnych regionów świata. Globalizację przedstawia się nie tylko jako motor postępu cywilizacyjnego, ale również jako źródło narastania dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym państw.

Książka napisana jest przystępnym językiem i zawiera ciekawą ilustrację graficzną omawianych zjawisk. Składają się na nią liczne mapy (w tym na rozkładanych wklejkach), schematy, wykresy, rysunki, fotografie oraz powtarzające się bloki tematyczne: "A to ciekawe!", "Studium przypadku", "To jest łatwe!".

Realizacja treści podręcznika przewidywana jest na 30 godzin zajęć dydaktycznych (przy wymiarze 1 godz. geografii w tygodniu).

Podręcznik „Geografia. Ziemia i ludzie. Szkoła ponadgimnazjalna. Podręcznik. Zakres podstawowy” - oprawa miękka - Wydawca: SOP Oświatowiec Toruń.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]