pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Geografia. LO 3. Podręcznik. Zakres podstawowy

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 240x176 mm
EAN: 9788381971195
ISBN: 978-83-8197-119-5
Data: 2021-09-16
44.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Podręcznik Geografia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie.
Ostatni tom dotyczy geografii Polski: jej środowiska, gospodarki, społeczeństwa i gospodarki morskiej. Podręcznik został tak zaprojektowany, aby w powtarzalnej strukturze przybliżać kolejne tematy i poprzez to pomóc uczniowi w odnalezieniu potrzebnych treści i skutecznej nauce wymaganego materiału.
Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł Na tej lekcji, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania, które zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji. Dużą wartość merytoryczną stanowią infografiki, zdjęcia i inne grafiki, które są integralną częścią wykładanych treści. Ułatwiają one zrozumienie zagadnień. W opanowaniu umiejętności, zwłaszcza związanych z obliczeniami, niezastąpione są rozwiązania zadań krok po kroku przypominają materiał z lekcji i wspierają naukę w domu. Na końcu każdego działu znajdują się blok Podsumowanie przed sprawdzianem złożony z esencjonalnych, ujętych w punktach najważniejszych wiadomości oraz zadania zatytułowane Sprawdź, czy umiesz!. Poruszanie się po publikacji ułatwia znajdujący się na końcu indeks pojęć i terminów.
Podręcznik do geografii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów:
Środowisko przyrodnicze Polski
Społeczeństwo i gospodarka Polski
Morze Bałtyckie i gospodarka morska Polski

Podręcznik „Geografia. LO 3. Podręcznik. Zakres podstawowy” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON. Cena 44.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]