pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zrozumieć przemijanie

Autor książki:

Krzysztof Michalski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788362609024
ISBN: 978-83-62609-02-4
Data: 2011-02-03
27.43  27.76  0.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Zrozumieć przemijanie wydana w serii ,,Biblioteka kwartalnika KRONOS, najważniejszego dziś pisma kulturalno-filozoficznego, jest zbiorem esejów wybitnego polskiego filozofa Krzysztofa Michalskiego, profesora Boston University, Uniwersytetu Warszawskiego i rektora Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu. Michalski od ponad trzydziestu lat zaznajamia polskiego czytelnika ze współczesną myślą filozoficzną głównie z kręgów niemieckojęzycznych. Jest prekursorem badań nad myślą Heideggera i Gadamera w Polsce, autorem szeregu monografii i redaktorem kilku zbiorów esejów. W filozofii Michalskiego stykają się z jednej strony fenomenologia i hermeneutyka, zaś z drugiej polityka i aksjologia. Bezpośrednie zetknięcie się z myślą tego filozofa daje unikalną szansę zrozumieniu tego, co w filozofii współczesnej ważne i doniosłe, interesujące i aktualne. W niniejszym zbiorze esejów podzielonych na pięć tematycznych działów, czytelnik znajdzie również kilka doskonałych przekładów klasycznych tekstów filozofii dwudziestowiecznej, takich autorów jak Heidegger, Gadamer czy nauczyciel Michalskiego - Patočka. Wartość niniejszej książki leży nie tylko w wadze poruszanych w niej problemów i zagadnień, ile w samym kunszcie myślowym jej autora, od kilkudziesięciu lat znajdującego się w czołówce europejskich filozofów.
Po polsku opublikował między innymi: Heidegger i filozofia współczesna, PIW 1978, 1988; Logika i czas. Próba analizy Husserlowskiej teorii sensu, PIW 1988; Płomień wieczności. Eseje o myślach Fryderyka Nietzschego, Znak 2007.
Przygotował też serię książek Rozmowy w Castel Gandolfo opartą na spotkaniach uczonych w letniej rezydencji papieży z udziałem Jana Pawła II; ostatnie wydanie: Znak 2010.

Książka "Zrozumieć przemijanie" - Krzysztof Michalski - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego. Książka posiada 472 stron i została wydana w 2011 r. Cena 27.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]