pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wykłady z klasycznej filozofii niemieckiej (+ CD)

Autor książki:

Marek J. Siemek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 430 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788301165758
ISBN: 978-83-0116-575-8
Data: 2012-02-29
77.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Pierwszy z dwóch tomów (nagranych na taśmy i starannie spisanych) słynnych wykładów prowadzonych przez profesora Marka Siemka w ramach zajęć kursowych w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Autor z charakterystyczną swadą i językową elegancją omawia najważniejsze i najtrudniejsze zagadnienia filozofii Kanta, Hegla, Schellinga, Fichtego, Marksa, swobodnie odwołując się do całej europejskiej kultury XVIII-XIX wieku. Niezwykle klarowny język i przejrzysta konstrukcja wykładów czynią z nich niezastąpione narzędzie dydaktyczne, świetny podręcznik do historii filozofii, a zarazem książkę po prostu atrakcyjną w lekturze.

W wykładach z klasycznej filozofii niemieckiej znaczenie ma nie tylko ich treść, ale i rozpoznawalny, przykuwający uwagę sposób mówienia profesora Siemka, z wyraziście zarysowaną melodią każdego zdania. Ci, którzy nie mieli szansy uczestniczyć w wykładach profesora, mogą teraz poznać ich elektryzujący styl, słuchając nagrania na dołączonej do publikacji płyty CD.

Książka "Wykłady z klasycznej filozofii niemieckiej (+ CD)" - Marek J. Siemek - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 430 stron i została wydana w 2012 r. Cena 77.63 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]