pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zrozumieć Habermasa. Seria: Prolegomena

Autor książki:

Alexandre Dupeyrix

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Naukowa
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788377370568
ISBN: 978-83-7737-056-8
Data: 2014-03-12
41.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Alexandre Dupeyrix - filozof, wybitny znawca współczesnej filozofii niemieckiej i tłumacz prac Jürgena Habermasa na francuski.

Comprendre Habermas jest zwartym systematycznym i wykładem najważniejszych elementów myśli wybitnego współczesnego filozofa i socjologa niemieckiego Jürgena Habermasa (1929), który stał się o głośny dzięki swym pracom dotyczącym przestrzeni publicznej i filozofii języka. Myśl Habermasa jest połączeniem tradycji filozofii kontynentalnej z filozofią północno amerykańską. Najważniejsze teorie Habermasa są dyskutowane w całym świecie. Jego dzieło stało się w obszarze myśli współczesnej impulsem do najszerzej bodaj debaty.

Dupeyrix wiedzę na temat dzieła Habermasa podaje w sposób skondensowany i klarowny. Wykładem swym obejmuje kwestie: - człowieka (język, moralność i tożsamość); - historii (więź z tradycją materialistyczną, znakomicie wyłożona teoria nowoczesności i zwrot Habermasa ku teologii); - społeczeństwa (szeroka analiza rzeczywistości społecznej wg Habermasa); - postawy obywatelskiej (rozpatrywanej w ramach legalności i legitymizacji, prywatności i publiczności); - wreszcie kwestię pluralizmu.

Precyzyjnie są tu wyjaśnione najważniejsze punkty zwrotne filozofii Habermasa. Wykład ma postać dialogu z dawnymi teoriami. Jest nadto intrygującym spojrzeniem na nowoczesność przez pryzmat myśli Habermasa. Dupeyrix stawia serie odkrywczych pytań i wątpliwości, zmuszając czytelnika do aktywności i otwierając przed badaczami i studentami szerokie horyzonty poznawcze.

Podręcznik będzie wykorzystywana przez wykładowców i studentów wielu dyscyplin humanistycznych: filozofii i socjologii, kulturoznawstwa, a także filologii, historii. Książkę czyta się ją jednym tchem, niczym powieść.

Książka "Zrozumieć Habermasa. Seria: Prolegomena" - Alexandre Dupeyrix - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Naukowa. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2013 r. Cena 41.01 zł. Zapraszamy na zakupy!