pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Żołnierze Wyklęci. Wspomnienia i relacje. Tom 2
Tytuł książki:

Żołnierze Wyklęci. Wspomnienia i relacje. Tom 2

Autor książki:

Marek A. Koprowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788376746227
ISBN: 978-83-7674-622-7
Data: 2017-06-09
30.42  49.90  19.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Żołnierze Wyklęci - Niezłomni, którzy walczyli za wolną Polskę, nie wątpiąc w to, czy warto.

Po zakończeniu II wojny światowej nie wszyscy złożyli broń. Wciąż byli ludzie, dla których walka o wolność ojczyzny z każdym jej wrogiem stanowiła oczywistość. Tak zostali wychowani.

Oto zbiór autentycznych relacji żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy ocaleli z nierównej walki z komunistyczną władzą. Tych nielicznych, którzy wyszli cało z sowieckich więzień i katowni. Wielokroć spoglądali oni śmierci w oczy, znosili nieludzkie tortury, porzucali domy i rodziny, aby nie dać się złapać. Pokonywali wszelkie przeciwności za sprawą charyzmatycznych dowódców oraz dzięki własnej odwadze, sprytowi i poświęceniu.

Słowa bezpośrednich świadków tamtych czasów ukazują szeregowych żołnierzy i dowódców nie jako spiżowych bohaterów, ale jako zwykłych ludzi. Tym bardziej wstrząsający jest obraz represji, jakim poddawano nie tylko ich samych, ale także ich rodziny czy kolegów. Męczeni w ubeckich katowniach, trzymani w więzieniach i zakładach karnych, byli skazywani na śmierć lub nieustannie nadzorowani nawet po wyjściu na wolność.

Bohaterowie Koprowskiego również obecnie udowadniają, że ojczyzna i jej losy wciąż są dla nich niezwykle ważne. Angażują się w pielęgnowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych i należnej im pamięci.

Marek A. Koprowski
Pisarz, dziennikarz, reporter, od ponad dwudziestu lat zajmujący się problematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie. Jako wysłannik kilku pism odbył ponad sto dwadzieścia podróży - od Brześcia po Sachalin i Kamczatkę, odwiedzając wszystkie kraje na obszarze postsowieckim. Plonem tych wypraw, oprócz tysięcy artykułów, jest też kilkanaście książek. Laureat nagrody Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego w 2007 r. za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie. Obok pierwszego tomu Żołnierzy Wyklętych, ostatnio ukazały się dwa tomy zebranych przez niego relacji Wołyń. Wspomnienia ocalałych oraz integralnie związana z tą tematyką Akcja "Wisła". Krwawa wojna z OUN-UPA.

Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii.

"Do Rzeczy"

Książka "Żołnierze Wyklęci. Wspomnienia i relacje. Tom 2" - Marek A. Koprowski - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2017 r. Cena 30.42 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marek A. Koprowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Diariusz premiera Stanisława Mikołajczyka - okładka książki
Diariusz premiera Stanisława Mikołajczyka prowadzony... Stanisław Mikołajczyk, Janusz Gmitruk, Andrzej Paczkowski (red.)
Sny chociaż mamy wspaniałe... Okupacyjne - okładka książki
Sny chociaż mamy wspaniałe... Okupacyjne dzienniki... Adam Kamienny, Brandla Siekierka, Goldsztejn Chajcia, Eli Goldsztejn, Barb Engelking
Produkty podobne:
Wyzwolenie? 1945 - okładka książki
Wyzwolenie? 1945 Krzysztof Wyrzykowski