pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zarządzanie interesariuszami projektu
Tytuł książki:

Zarządzanie interesariuszami projektu

Autor książki:

Bartosz Grucza

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, PWE
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 342 s.
Wymiar: 162x236 mm
EAN: 9788320823516
ISBN: 978-83-2082-351-6
Data: 2019-07-15
49.36  51.62  2.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci wzrost znaczenia projektów w organizacji i gospodarce stał się faktem. Zjawisko to, w pewnym uproszczeniu polegające na przejściu od powtarzalnych do nierutynowych procesów, doprowadziło do istotnych zmian w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstw oraz do wyodrębnienia dziedziny wiedzy, jaką jest zarządzanie projektami. Rośnie liczba interakcji projektów z otoczeniem i z różnymi podmiotami występującymi w nim. Projekt zatem nierozerwalnie związany jest z zachowaniami interesariuszy. Koncepcja interesariuszy zdobywa coraz większą popularność wśród specjalistów zarządzania ze względu na jej pragmatyczny, bliski praktycznym problemom i rozwiązaniom, charakter. Koncepcja ta traktuje bowiem zarządzanie jako wypadkową aspiracji, celów i działań różnych grup interesów, co jest zgodne z obserwacjami i doświadczeniami praktycznymi. Szczególne znaczenie zjawisko to ma w zarządzaniu projektami.
Przedmiotem monografii jest zarządzanie interesariuszami projektu. Koncepcja zarządzania interesariuszami projektów jest koncepcją pragmatyczną, co oznacza, że ma ona służyć nie tylko wyjaśnianiu problemów zarządzania ale także ich rozwiązywaniu. Istotnym elementem tej koncepcji jest proces zarządzania interesariuszami. Obejmuje on zazwyczaj co najmniej trzy fazy: fazę analizy, fazę planowania i fazę wdrożenia; są one powiązane z poszczególnymi procesami zarządzania projektem. Autor stworzył propozycję ośmioetapowego modelu procesu angażowania interesariuszy projektu, obejmującego: identyfikację interesariuszy, ich charakterystykę, ocenę znaczenia, analizę stanowisk, analizę potencjalnych koalicji, wybór strategii wobec interesariuszy, określenie i podjęcie działań angażujących oraz monitorowanie i cykl przeglądu interesariuszy. Rozwiązanie ma charakter aplikacyjny, koncentrując się również na etapach wdrożeniowych określeniu i podjęciu działań angażujących wynikających z przyjętej wcześniej strategii oraz zapewnieniu monitorowania i cyklu przeglądu, a zatem tworząc odpowiednie ramy dla ciągłego doskonalenia zarządzania interesariuszami.

Książka "Zarządzanie interesariuszami projektu" - Bartosz Grucza - oprawa miękka - Wydawnictwo Polskie Ekonomiczne, PWE. Książka posiada 342 stron i została wydana w 2019 r. Cena 49.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Planowanie i rozwój nowych produktów. - okładka książki

Planowanie i rozwój nowych produktów. Aspekty...

Marek Wirkus, Anna M. Lis (red.)
Produkty nowej generacji. Wybrane - okładka książki

Produkty nowej generacji. Wybrane zagadnienia

Aleksandra Badora, Leszek Woźniak (red.)
Zarządzanie projektem. Podręcznik - okładka książki

Zarządzanie projektem. Podręcznik przyszłego Pma

Paweł Pietras, Maciej Szczepańczyk, Agnieszka Pietras
Produkty podobne:
Orientacja rynkowa we współrządzeniu - okładka książki

Orientacja rynkowa we współrządzeniu miastem

Justyna Anders-Morawska, Wawrzyniec Rudolf
Doskonalenie organizacji i procesów - okładka książki

Doskonalenie organizacji i procesów innowacyjnych

Teresa Kraśnicka, Bartłomiej Gładysz, Aneta Kucińska-Landwójtowicz
Market Intelligence jako program - okładka książki

Market Intelligence jako program wsparcia procesów...

Bogdan Gregor, Magdalena Kalińska-Kula
Zarządzanie kosztami podmiotów - okładka książki

Zarządzanie kosztami podmiotów gospodarczych w...

Wiesława Caputa, Danuta Szwajca (red.)