pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zarys filozofii polityki

Autor książki:

Vittorio Possenti

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 483 s.
Wymiar: 238x169 mm
EAN: 9788360144435
ISBN: 978-83-6014-443-5
Data: 2021-02-15
45.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor - wybitny znawca filozofii polityki - w prezentowanej polskiemu Czytelnikowi pracy wchodzi w dyskusję z teoriami społecznymi dominującymi we współczesnej filozofii polityki, ukazując źródła ich powstania i paradoksy, do których prowadzą. Równocześnie wchodząc w dyskusje ze współczesnymi teoriami politycznymi, proponuje własne rozwiązanie, które nazywa teorią neoklasyczną. Autor doszedł bowiem do przekonania, że po upadku Związku Radzieckiego i załamaniu się systemu komunistycznego, jednak nie marksizm będzie nurtem rozstrzygającym w procesie przemian, jakie dokonają się w Europie i świecie, lecz liberalizm. Stąd konfrontację z nim uznał Possenti za sprawę najpilniejszą.
Książka składa się z trzech części: w pierwszej, pt. Teoria formy politycznej Autor rozważa różne formy życia społecznego i bezpośrednio związane z nimi takie zagadnienia, jak: prawo naturalne, dobro wspólne oraz kategorię ludu. W drugiej części, noszącej tytuł: Rozum praktyczny a filozofia społeczna, Autor omawia m.in. problematykę sprawiedliwości, zagadnienia pracy i techniki oraz religii. Z kolei w trzeciej części pracy, noszącej tytuł: Demokracja i państwo Autor ukazuje relacje pomiędzy państwem a społeczeństwem i omawia funkcje państwa oraz zagadnienia związane z demokracją.
Książka w obszarze polskiej literatury społeczno-politycznej jest szczególnie cenna i godna polecenia. Uzupełnia bowiem w tym względzie brak tego typu opracowań w polskiej literaturze filozoficzno-politycznej i stanowi doskonałą pomoc dla studentów filozofii polityki i politologia, a także dla wykładowców i polityków oraz także humanistów. Książka ukazała się w nowej serii wydawniczej Monografie i studia z filozofii realistycznej .

Książka "Zarys filozofii polityki" - Vittorio Possenti - oprawa twarda - Wydawnictwo Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu. Książka posiada 483 stron i została wydana w 2012 r. Cena 45.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.