pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zagadki chemiczne TUTORa

Autor książki:

Zdzisław Głowacki

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 69 s.
EAN: 9788389563903
ISBN: 978-83-8956-390-3
Data: 2019-01-28
12.76  14.00  1.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

"Zagadki chemiczne TUTORa" dra Zdzisława Głowackiego to nowość na rynku wydawniczym. Są to zestawy zagadek chemicznych wzorowanych na testach na inteligencję. Testy te wymagają logicznego, ścisłego myślenia oraz podstawowej wiedzy chemicznej. Opracowane zostały w sposób zabawowy, dlatego trafiają się odpowiedzi, które wymagają także poczucia humoru. Zabawę z zagadkami można traktować jako rodzaj ćwiczenia umysłu oraz sposób na poszerzenie i utrwalenie wiedzy chemicznej.

Podstawą wielu zagadek jest układ okresowy pierwiastków. Nazwy pierwiastków są hasłami wielu krzyżówek, pantrop, ciągówek czy wykreślanek. Z symboli pierwiastków układane są słowa, które są odpowiedziami na podane pytanie. Izotopy wodoru (H) - deuter (D) oraz tryt (T) traktuje się tak samo jak inne pierwiastki. Oznacza, to że można używać D i T tak samo jak innych symboli np. H, He, O, N, Na, P itp.

Obok zadań typowo logicznych znajdują się takie, które wykorzystują wiedzę chemiczną, wymagające znajomości stechiometrii reakcji chemicznych oraz znajomości właściwości pierwiastków i podstawowych związków chemicznych. W zadaniach pojawiają się liczby związane z pierwiastkami m.in. liczby atomowe oraz masy molowe. Wykorzystywane w zadaniach masy molowe są zaokrąglone do liczb całkowitych. Wyjątkiem jest chlor jego masę molową zaokrąglono do 35,5. W zadaniach może też występować przyporządkowanie liczb literom alfabetu - dlatego w treści znajduje się takie zestawienie. Mogą także pojawić się zależności wykorzystujące ciągi liczb pierwszych, kwadratów lub sześcianów liczb naturalnych.

Wiele zagadek ma rozwiązania niekonwencjonalne, czasami żartobliwe. Wpisujcie wszystkie rozwiązania jakie przyjdą Wam do głowy - nawet te, które wydają się Wam absurdalne. Własne rozwiązania można porównać z odpowiedziami autora. Należy pamiętać, że autor nie zawsze ma rację i Wasze rozwiązanie zagadki może być lepsze, bardziej logiczne. Życzymy przyjemnej zabawy!

Książka "Zagadki chemiczne TUTORa" - Zdzisław Głowacki - oprawa miękka - Wydawnictwo TUTOR. Książka posiada 69 stron i została wydana w 2019 r. Cena 12.76 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]