pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku

Autor książki:

Stefan Sękowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Trzecia Strona
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 228 s.
Wymiar: 140x202 mm
EAN: 9788364526626
ISBN: 978-83-6452-662-6
Data: 2018-01-02
22.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy rządy Pi S to dobra zmiana? Stefan Sękowski wskazuje, że tak naprawdę zwalczające się polityczne obozy działają tak samo i nie są zainteresowane budową demokratycznego państwa prawa, gospodarki opartej o samodzielną klasę średnią czy niezależnego społeczeństwa obywatelskiego. Korzenie tych patologii tkwią głęboko w myśleniu decydentów o polityce i błędach polskiej transformacji. Autor opisuje ich genezę, ale także daje odpowiedzi, jak wyjść ze szkodliwego dla Polski klinczu.

----------------------------------------
O książce: Rafał A. Ziemkiewicz (Do Rzeczy): Musimy wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu - po lekturze "Żadnej zmiany" Stefana Sękowskiego zobaczycie Państwo, jak bardzo te sławne słowa pasują do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z najciekawszych publicystów młodszego pokolenia objaśnia je bardzo wnikliwie, pokazując głębokie uwarunkowania socjalne, ekonomiczne i historyczne bieżącej polityki. Książka tym cenniejsza, że pisana bez politycznych intencji, przez obiektywnego analityka, a nie działacza
partyjnego.

-------
Rafał Woś (Polityka): Stefan Sękowski podjął się trudnego zadania. Próbuje zachęcić polską prawicę do poważnej rozmowy o gospodarce. Innej niż bierne czekanie, że Morawiecki jakoś im to wszystko ogarnie. Trzymam za Stefana kciuki!
-------
Dr hab. Rafał Matyja: Czy możliwa jest dziś prawicowa publicystyka nawiązująca do koncepcji chrześcijańskiego liberała Dzielskiego i lewicowego anarchisty Abramowskiego? Postulująca wzmocnienie państwa, a zarazem nieufna wobec etatyzmu? Krytyczna wobec rządu Pi S, ale rzetelnie referująca przesłanki jego działań? Sękowski pokazuje, że tak. Co więcej, nie przyjmuje perspektywy żadnego z walczących obozów. Ocenia działania polityków nie przez pryzmat wygranych wojen partyjnych, ale na podstawie społecznych efektów rządzenia.

Książka "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku" - Stefan Sękowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Trzecia Strona. Książka posiada 228 stron i została wydana w 2018 r. Cena 22.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.