pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mała degeneracja

Autor książki:

Stefan Sękowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Nowej Konfederacji
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 260 s.
EAN: 9788395937019
Data: 2021-10-28
32.81  39.90  7.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? Dlaczego mimo rosnącego dobrobytu w naszym kraju powinien nas martwić kierunek, w którym zmierza polski system polityczny i gospodarczy? Polska naszych możliwości rozjeżdża się z Polską marzeń tych, którzy chcieliby wspólnoty wolnych obywateli, która nie ogranicza wolności jednostki, lecz koordynuje wspólne działania w tych kwestiach, w których współdziałanie jest konieczne.

Stefan Sękowski pisze o ideach, które mogłyby pomóc nam urządzić lepsze państwo, bardziej wolną i sprawiedliwą gospodarkę oraz wspólnotowe społeczeństwo. Ideach czerpiących ze źródła katolickiej nauki społecznej, klasycznego liberalizmu, chrześcijańskiego liberalizmu czy republikanizmu. O tym, że warto mieć w sercu swoją ulubioną utopię, która ma być dla nas jak latarnia wskazująca kierunek, ale jednocześnie nie być idee fixe, którą się realizuje bez względu na skutki. I o tym, że rzeczywistość jest złożona i bardziej skomplikowana niż się wielu ideologom wydaje.

Książka "Mała degeneracja" - Stefan Sękowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Nowej Konfederacji. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.81 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]