pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pseudostabilizacja. Problemy współczesnej polityki USA na Bliskim Wschodzie

Autor książki:

Patrycja Sasnal

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 354 s.
Wymiar: 250x165 mm
EAN: 9788301191320
ISBN: 978-83-0119-132-0
Data: 2017-02-08
73.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka podejmuje zagadnienie polityki USA wobec Bliskiego Wschodu, a więc dotyka jednego z najciekawszych rozdziałów historii najnowszej. Głównym założeniem publikacji jest wyjaśnienie motywów i sposobów realizacji polityki zagranicznej i bezpieczeństwa amerykańskiego supermocarstwa wobec krajów arabskich.

Studium dostarcza przykładów "polityki pseudostabilizacji" w konflikcie arabsko-izraelskim oraz w stosunkach USA z władzami palestyńskimi, Izraelem, Egiptem, Jordanią, Syrią, Libanem, Bahrajnem i Arabią Saudyjską. Autorka wyjaśnia, dlaczego społeczeństwa i państwa Bliskiego Wchodu nie mogą wejść na drogę modernizacji według wzoru wyznaczanego od kilkuset lat przez Zachód. Tłumaczy procesy zachodzące w świecie arabskim takie jak wojny, terroryzm, czy nieudane próby budowania demokracji, jednocześnie analizując wpływ polityki USA na sytuację w regionie.

Ta świetna praca stanie się ważnym wkładem w rozumienie motywów i sposobów realizacji polityki zagranicznej i bezpieczeństwa nadal jedynego globalnego supermocarstwa; jego polityki w ogóle, nie tylko na tym kierunku. Będzie też sprzyjać rozumieniu procesów zachodzących na Bliskim Wschodzie (...).

Prof. dr hab. Roman Kuźniar

Książka "Pseudostabilizacja. Problemy współczesnej polityki USA na Bliskim Wschodzie" - Patrycja Sasnal - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 354 stron i została wydana w 2017 r. Cena 73.01 zł. Zapraszamy na zakupy!