pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić?

Autor książki:

Karol Jachymek

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326844553
ISBN: 978-83-2684-455-3
Data: 2024-03-25
36.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

PRZEWODNIK PO CYFROWYM ŚWIECIE, W KTÓRYM ŻYJĄ NASZE DZIECI Który z rodziców czy nauczycieli nie załamuje rąk na widok tego, ile czasu dzieci spędzają przed ekranami

Tracisz czas w tym internecie - wzdychają.

Ile można grać ! - denerwują się. Odłóż ten nieszczęsny telefon! - krzyczą. Dr Karol Jachymek, medioznawca, badacz i wykładowca akademicki związany z Uniwersytetem SWPS, od lat przygląda się zjawiskom w sieci oraz temu, co robią w niej nasze dzieci. O swoich wnioskach opowiada rodzicom i osobom pracującym z młodymi ludźmi. Nie ukrywa, że fascynują go możliwości, jakie dają dziś media społecznościowe, że widzi ich ogromny potencjał wspólnototwórczy, że bawią go memy, dramy i emoji oraz że docenia to, ilu przydatnych rzeczy można się nauczyć dzięki sprawnemu używaniu sieci. Nie oznacza to, że nie zauważa zagrożeń. Owszem, dostrzega je, ale proponuje w swojej książce inne niż dominująca perspektywa, empatyczne spojrzenie na świat mediów cyfrowych. Nie straszy nimi, a w przystępny sposób edukuje dorosłych, zabierając ich w podróż po fascynującym i pełnym możliwości świecie, który jest dla wielu współczesnych dzieci ich naturalnym środowiskiem - czy tego chcemy, czy nie. DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE - lepiej zrozumiesz swoje dzieci i swoich uczniów; - nauczysz się towarzyszyć dzieciom w dorastaniu i przestaniesz się martwić, że technologia zepsuje wasz kontakt; - poznasz lepiej mechanizmy kultury cyfrowej i odkryjesz twórczy potencjał sieci; - dowiesz się, jak wykorzystać internet do wspólnych działań; - zadbasz o zdrowsze zasady korzystania z mediów cyfrowych.

Karol Jachymek - medioznawca, badacz, doktor nauk humanistycznych i wykładowca związany z Uniwersytetem SWPS. Specjalizuje się w kulturze młodzieżowej, zmianach generacyjnych, komunikacji w mediach cyfrowych, edukacji i trendach w popkulturze. Na co dzień prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców, uczniów, nauczycieli, szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Popularyzuje wiedzę dotyczącą współczesnego internetu, komunikacji międzypokoleniowej (szczególnie z przedstawicielami pokolenia Z i pokolenia Alfa) oraz najnowszych zjawisk medialnych. W roku akademickim 2022/2023 otrzymał tytuł Wykładowcy Roku Uniwersytetu Dzieci.

Książka "Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić?" - Karol Jachymek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2024 r. Cena 36.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.