pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z historii wczesnego chrześcijaństwa. Biblia, męczennicy, poganie i inni

Autor książki:

ks. Marek Starowieyski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 270 s.
Wymiar: 169x240 mm
EAN: 9788377204290
ISBN: 978-83-7720-429-0
Data: 2018-10-01
28.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Oddany w Państwa ręce tom skupia się zasadniczo na dwóch tematach: na Biblii i na apokryfach oraz na różnych postawach chrześcijan starożytnych i wobec nich.

W pierwszej grupie poruszany jest problem interpretacji Biblii i utworów od niej pochodnych, jak one interpretują postaci biblijne, np. św. Pawła czy Judasza – a obraz ten niestety czasami bardzo odbiega od powszechnie przyjętego ich wizerunku, choć wywarł wpływ na kulturę. W drugiej grupie artykułów jest mowa o pierwszym pobiblijnym pokoleniu chrześcijan, a więc o Ojcach Apostolskich, o ich świecie i o ich przeciwnikach – o ataku pogańskich intelektualistów na chrześcijan, którzy wytworzyli stereotypy antychrześcijańskie do dziś będące w powszechnym obiegu. Idąc po tej linii następują artykuły na temat męczenników tak smutnie przypominające te z naszego wieku. I w końcu artykuł z antologią tekstów patrystycznych na temat stosunku pierwszych chrześcijan do współczesnego im świata i zagadnień wtedy wysuwanych.

Książka "Z historii wczesnego chrześcijaństwa. Biblia, męczennicy, poganie i inni" - ks. Marek Starowieyski - oprawa Miękka - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 270 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.