pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sympozja kazimierskie poświęcone kulturze świata późnego antyku i...
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Sympozja kazimierskie poświęcone kulturze świata późnego antyku i wczesnego chrześcijaństwa. Tom IV. Męczennicy w świecie późnego antyku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2004
Oprawa: miękka
Ilość stron: 338 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9798373062138
ISBN: 83-7306-213-0
Data: 2010-11-16
45.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Sympozja kazimierskie poświęcone kulturze świata późnego antyku i wczesnego chrześcijaństwa. Tom IV. Męczennicy w świecie późnego antyku - opis książki:

Publikacja zawiera materiały z VI spotkania z cyklu "Sympozjów Kazimierskich:" dotyczące "Męczenników w świecie późnego antyku". Ważnym wątkiem była kwestia terminu "męczeństwo" i "męczennik". Uświadomienie sobie wielu znaxczeń, jaki nadawano temu terminowi w świecie starożytnym, ułatwiło uporządkowanie kwestii terminologicznyc. Męczeństwo, które towarzyszyło szerzeniu się chrześcijaństwa, nigdy nie były aż tak powszechne, jak niegdyś sądzono. Innym problemem była istota kultu męczenników, jego geneza i formy, jakie przybierał w okresie późnego antyku.

Książka "Sympozja kazimierskie poświęcone kulturze świata późnego antyku i wczesnego chrześcijaństwa. Tom IV. Męczennicy w świecie późnego antyku" - Bożena Iwaszkiewicz-Wronikowska, Daniel Próchniak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 338 stron i została wydana w 2004 r. Cena 45.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]