pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Apokryfy Nowego Testamentu. Apostołowie. Tom II, cz. 1. Andrzej, Jan, Paweł, Piotr, Tomasz

Autor książki:

ks. Marek Starowieyski

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 704 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788327718228
ISBN: 978-83-2771-822-8
Data: 2020-08-06
55.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Barwna mozaika starożytnego chrześcijaństwa Apokryfy otwierają przed nami świat wyobrażeń zwykłych chrześcijan, ich próby zrozumienia i wyrażenia trudnych nauk teologicznych w prostych obrazach. To także zapis starań uczynienia postaci Jezusa bliższą.

Ks. prof. Marek Starowieyski
Gdy Juda wszedł do miasta w Indiach wraz z kupcem Habbanem, ten ostatni udał się, by pozdrowić Gudnafara, króla Indii. Powiadomił go o niewolniku, którego mu przyprowadził. Na to król bardzo się ucieszył i nakazał, by Juda pojawił się przed jego obliczem. I rzekł król: "Jaki zawód umiesz wykonywać?" Juda mu odpowiedział: "Jestem cieślą, niewolnikiem cieśli i architektem". On rzekł do niego: "Co umiesz robić?" Juda mu odpowiedział; "Z drzewa nauczyłem się robić jarzma, pługi, ościenie, wiosła dla statków i barek i maszty do statków, natomiast z ciosanego kamienia - nagrobki, świątynie i pałace dla królów". Król rzekł do Judy: "Świetnie, takiego właśnie rzemieślnika poszukuję". Król rzekł do niego: "Zbudujesz mi pałac". Juda rzekł do niego: "Zbuduję i wykończę, bo właśnie po to tu przybyłem, aby dokonać dzieło budowniczego i cieśli".

Fragment Dziejów Apostoła Judy Tomasza
Apokryfy Nowego Testamentu to owoc ponad trzydziestu lat pracy ks. prof. Marka Starowieyskiego i jego współpracowników. Jest to najobszerniejszy wybór apokryfów dostępny w języku polskim. W każdym tomie, poza przekładami i poprzedzającymi je wprowadzeniami, czytelnik znajdzie również dokładną bibliografię oraz szczegółowe przypisy sygnalizujące cytaty lub nawiązania do Ksiąg Świętych, co niejednokrotnie jest kluczem do pełnego zrozumienia apokryfu.

Książka "Apokryfy Nowego Testamentu. Apostołowie. Tom II, cz. 1. Andrzej, Jan, Paweł, Piotr, Tomasz" - ks. Marek Starowieyski - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 704 stron i została wydana w 2020 r. Cena 55.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.