pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Apokryfy Nowego Testamentu Listy i apokalipsy chrześcijańskie Apokryfy...
Tytuł książki:

Apokryfy Nowego Testamentu Listy i apokalipsy chrześcijańskie Apokryfy syryjskie Tom 3. Historia i Przysłowia Achikara. Grota skarbów. Apokalipsa Pseudo-Metodego

Autor książki:

ks. Marek Starowieyski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 676 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788327718211
ISBN: 978-83-2771-821-1
Data: 2020-08-11
53.95  79.90  25.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Apokryfy Nowego Testamentu Listy i apokalipsy chrześcijańskie Apokryfy syryjskie Tom 3. Historia i Przysłowia Achikara. Grota skarbów. Apokalipsa Pseudo-Metodego - opis książki:

Barwna mozaika starożytnego chrześcijaństwa Apokryfy otwierają przed nami świat wyobrażeń zwykłych chrześcijan, ich próby zrozumienia i wyrażenia trudnych nauk teologicznych w prostych obrazach. To także zapis starań uczynienia postaci Jezusa bliższą. Ks. prof. Marek Starowieyski Trzeciego zaś dnia przybył anioł, wychłostał go i zmusił, by zburzył fundamenty. A gdy kopał, znalazł marmurową szkatułkę, a na jej boku znajdował się napis: "Tu znajduje się objawienie świętego Pawła i jego sandały, w których chodził głosząc słowo Boże" On jednak obawiał się otworzyć tej szkatułki i zaniósł ją do sędziego. Sędzia wprawdzie ją przyjął, ale ponieważ była opieczętowana [plombami] ołowianymi, wysłał ją do cesarza Teodozjusza, lękając się, że to może być coś innego. Gdy ją cesarz otrzymał, otworzył ją i znalazł w niej objawienie św. Pawła. Wysłał więc jej kopię do Jerozolimy, natomiast oryginał zatrzymał u siebie. Fragment Apokalipsy Pawła Apokryfy Nowego Testamentu to owoc ponad trzydziestu lat pracy ks. prof. Marka Starowieyskiego i jego współpracowników. Jest to najobszerniejszy wybór apokryfów dostępny w języku polskim. W każdym tomie, poza przekładami i poprzedzającymi je wprowadzeniami, czytelnik znajdzie również dokładną bibliografię oraz szczegółowe przypisy sygnalizujące cytaty lub nawiązania do Ksiąg Świętych, co niejednokrotnie jest kluczem do pełnego zrozumienia apokryfu.

Książka "Apokryfy Nowego Testamentu Listy i apokalipsy chrześcijańskie Apokryfy syryjskie Tom 3. Historia i Przysłowia Achikara. Grota skarbów. Apokalipsa Pseudo-Metodego" - ks. Marek Starowieyski - oprawa miękka - Wydawnictwo św. Stanisława BM. Książka posiada 676 stron i została wydana w 2020 r. Cena 53.95 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]