pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nowy słownik wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa

Autor książki:

ks. Marek Starowieyski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1140 s.
EAN: 9788380654594
ISBN: 978-83-8065-459-4
Data: 2022-09-22
226.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Nowe, gruntownie przepracowane i powiększone wydanie słownika przygotowanego przez ks. prof. Marka Starowieyskiego i prof. Jana Marii Szymusiaka SJ. To jedyne tego typu dzieło na polskim rynku wydawniczym, a zarazem unikalne w skali światowej. Jego zakres tematyczny obejmuje okres od czasów apostolskich do Soboru nicejskiego II (787). Publikacja obejmuje również materiał zawarty w pionierskim Słowniku wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa Wschodu ks. prof. Marka Starowieyskiego. Stanowi summę współczesnej wiedzy o literaturze wczesnochrześcijańskiej.

Obszerne, wyczerpujące hasła i bogate informacje bibliograficzne czynią ten słownik nieocenioną pomocą dla patrologów, religioznawców, teologów, historyków zajmujących się późnym antykiem, badaczy literatury wczesnochrześcijańskiej. Jest to zarazem nieocenione źródło wiedzy dla studentów teologii, historii, filologii i religioznawstwa oraz dla wszystkich, których interesują literatura i kultura pierwszych wieków chrześcijaństwa.

Cały nakład wydanego w 2018 roku Nowego Słownika Wczesnochrześcijańskiego Piśmiennictwa wyprzedał się w ciągu kilku miesięcy, stąd też podjęto decyzję o przygotowaniu kolejnego wydania. Okazało się bowiem, że nie może być ono jedynie mechanicznym przedrukiem, ale musi zostać uzupełnione. Ksiądz prof. Stanisław Longosz przygotował długi spis poprawek oraz wyczerpującą recenzję, która ukaże się w Tarnowskich Studiach Teologicznych, roczniku za 2021 rok. Pewną liczbę poprawek naniósł p. Wojciech Stawiszyński, który pracował nad niniejszym wydaniem. Dodano również kilka haseł, ujednolicono skróty i formy zapisu.

Książka "Nowy słownik wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa" - ks. Marek Starowieyski - oprawa miękka - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 1140 stron i została wydana w 2022 r. Cena 226.35 zł. Zapraszamy na zakupy!