pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Z dziejów opieki społecznej w Polsce międzywojennej. Półkolonie letnie...
Książki »
Tytuł książki:

Z dziejów opieki społecznej w Polsce międzywojennej. Półkolonie letnie w Łodzi

Autor książki:

Joanna Sosnowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 173x241 mm
EAN: 9788381421270
ISBN: 978-83-8142-127-0
Data: 2018-11-19
34.51  39.90  5.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W serii powołanej dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz utrwalenia w polskiej świadomości zbiorowej wiedzy historycznej o genezie i przebiegu odbudowy państwa polskiego ukażą się monografie, biografie i źródła, dla których tematyczną klamrą będzie idea polskiej niepodległości oraz walki o jej urzeczywistnienie i kształt z uwzględnieniem zagadnień polskich i międzynarodowych; politycznych, społecznych i ekonomicznych; walki orężnej i działań dyplomatycznych; wreszcie przedsięwzięć na polu kultury.

Publikacja dotyczy nowych form opieki społecznej zapoczątkowanych w okresie międzywojennym. Autorka zaprezentowała główne założenia opieki społecznej, w tym opieki nad dziećmi, wskazując obszary życia mieszkańców, w których łódzkie władze wdrożyły systemowe rozwiązania pomocowe wobec dorosłych i dzieci. Na przykładzie półkolonii letnich w Łodzi ukazała sposób organizacji wypoczynku na terenie miejskich parków, źródła jego finansowania, uczestników, personel, a także kwestie związane z opieką, wychowaniem oraz edukacją dzieci i młodzieży. Książka może zainteresować zarówno historyków wychowania, pedagogów, socjologów, jak i organizatorów inicjatyw w zakresie opieki nad dziećmi.

Książka "Z dziejów opieki społecznej w Polsce międzywojennej. Półkolonie letnie w Łodzi" - Joanna Sosnowska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2018 r. Cena 34.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Sosnowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o - okładka książki

Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach

Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski
Przemytnicy życia - okładka książki

Przemytnicy życia

Konrad B. Świerczyński
Niepodległa. Rozważania prawno-ustrojowe - okładka książki

Niepodległa. Rozważania prawno-ustrojowe w 100....

Aldona Domańska, Anna Michalak (red.)
Produkty podobne: