pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
W stulecie powrotu odrodzonego państwa polskiego na mapę Europy i...
Tytuł książki:

W stulecie powrotu odrodzonego państwa polskiego na mapę Europy i świata. Polska myśl geopolityczna i sprawy międzynarodowe w XX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, IPN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 424 s.
EAN: 9788380989795
ISBN: 978-83-8098-979-5
Data: 2020-10-15
Obniżka ceny! 29.80  45.00  15.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W stulecie powrotu odrodzonego państwa polskiego na mapę Europy i świata. Polska myśl geopolityczna i sprawy międzynarodowe w XX wieku - opis książki:

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stała się znakomitą okazją do podjęcia próby podsumowania dorobku polskiej myśli geopolitycznej - jej wpływu na historyczny, jak i współczesny kształt państwa polskiego, politykę zagraniczną, znaczenie w ramach bloków oraz sojuszów polityczno-militarnych. Dlatego Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Rzeszowie skierował zaproszenie do wszystkich środowisk zajmujących się geopolityką w wymiarze naukowym, licząc na interesujące teksty z szerokiego zakresu polskiej myśli geopolitycznej w XX stuleciu. Efektem tej inicjatywy stał się prezentowany zbiór opracowań, w których w większości przypadków pojawiają się zarówno refleksje odnoszące się do historii geopolityki, jako rozwijającego się oraz uzyskującego dojrzałość w drugiej połowie XX w. dyskursu naukowego, jak i analizy szczegółowych zagadnień geopolitycznych dotyczące polskiej raison d état.

Książka „W stulecie powrotu odrodzonego państwa polskiego na mapę Europy i świata. Polska myśl geopolityczna i sprawy międzynarodowe w XX wieku” - oprawa twarda - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "W stulecie powrotu odrodzonego państwa polskiego na mapę Europy i..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Poland in 1944. The Perspective - okładka książki
Poland in 1944. The Perspective of Allies and... Martyna Grądzka-Rejak, Dawid Golik
Architekt wielkiej Polski Roman - okładka książki
Architekt wielkiej Polski Roman Dmowski 1864-1939 Jolanta Mysiakowska-Muszyńska, Wojciech J. Muszyński
Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość - okładka książki
Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość 1945–1948 Wojciech Frazik, Filip Musiał (red.)
Produkty podobne: