pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych cz. 2. Podręcznik Kwalifikacja BD.29

autor:

Tadeusz Maj

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788302173516
ISBN: 978-83-0217-351-6
Data: 2018-06-22
65.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis podręcznika:

W części 2 podręcznika do nauki zawodu technik budownictwa realizującego treści z zakresu kwalifikacji BD.29 (Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych), który został opracowany zgodnie z nową podstawą programową z 2017 r., zaprezentowano wiedzę z zakresu montażu konstrukcji budowlanych. W podręczniku szczegółowo omówiono takie zagadnienia, jak: rodzaje konstrukcji stalowych oraz prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych i drewnianych, dobór materiałów, narzędzi i sprzętu do montażu elementów konstrukcji stalowych oraz prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych i drewnianych, opis czynności związanych z przygotowaniem, wstępnym mocowaniem oraz zabezpieczeniem przed utratą stateczności konstrukcji czy wykonywanie połączeń elementów konstrukcji.

Ponadto w publikacji opisano, w jaki sposób przeprowadza się kontrolę wykonanych połączeń elementów oraz konstrukcji, a także w jaki sposób dobiera się metody zabezpieczenia elementów konstrukcji przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, oraz jakie stosuje się antykorozyjne i ogniochronne zabezpieczenia elementów konstrukcji. Zamieszczone kolorowe rysunki i zdjęcia nie tylko uatrakcyjniają podręcznik, lecz także ułatwiają zrozumienie zawartych w nim treści. Na końcu rozdziałów i działów znajdują się pytania, dzięki którym uczeń może sprawdzić swoją wiedzę. Podręcznik jest dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię techniczną stosowaną w zawodzie technik budownictwa. Umieszczono tu także wykaz najważniejszych terminów i pojęć technicznych w językach polskim, angielskim i niemieckim.

Podręcznik „Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych cz. 2. Podręcznik Kwalifikacja BD.29” - oprawa miękka - Wydawca: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, WSiP. Cena 65.72 zł. Zapraszamy na zakupy!