pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści
książka:

Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373838703
ISBN: 978-83-7383-870-3
Data: 2018-06-13
33.85  42.00  8.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści - Gabriela Grotkowska, Urszula Sztanderska - opis książki:

Omawiana książka stanowi próbę kompleksowego, a zarazem ściśle naukowego zbadania uwarunkowań wyborów edukacyjnych związanych z podejmowaniem studiów wyższych w Polsce. Na polskim rynku jest to książka unikatowa i nowatorska ze względu na holistyczne ujęcie, rygor metodologiczny i zakres danych objętych badaniem. Warto również podkreślić, że zespół autorski, obejmujący, wraz z redaktorami naukowymi siedem osób, składa się z wybitnych badaczy rynku pracy i problemów edukacyjnych.

dr hab. Mikołaj Herbst
Pracę oceniam bardzo wysoko. Jestem przekonany, że będzie to publikacja chętnie wykorzystywana nie tylko przez ekonomistów, lecz także przez specjalistów zajmujących się systemem edukacji, rozwojem kapitału ludzkiego, politykami publicznymi i ogólnie rozwojem społeczno-ekonomicznym kraju. (...)
Cieszę się, że tematyka edukacyjna zainteresowała grono utalentowanych badaczy, w większości młodych jeszcze ekonomistów z czołowego ośrodka badań ekonomicznych w kraju, jakim jest niewątpliwie Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. (...)
W sferze edukacji zaangażowane są olbrzymie środki publiczne i prywatne. Poprawa efektywności ich wykorzystania to ważne zadanie dla ekonomistów. Temu służą między innymi wysokiej jakości badania naukowe. Omawiana książka wpisuje się w ten nurt badań i jest znakomitym osiągnięciem.

prof. dr hab. Jerzy Wilkin
Urszula Sztanderska - doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor UW od 2002 roku, autorka i współautorka ponad 140 publikacji naukowych, głównie na temat funkcjonowania rynku pracy i jego związków z procesami makroekonomicznymi. Jej zainteresowania badawcze obejmują m.in.: bezrobocie, w tym zwłaszcza strukturalne, współzależność edukacji i rynku pracy, instytucjonalne uwarunkowania funkcjonowania rynku pracy, a od niedawna również ekonomię edukacji.

Gabriela Grotkowska - doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego. Jest autorką ponad 60 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych, kierowała kilkoma projektami badawczymi, a jej zainteresowania naukowe dotyczą w szczególności empirycznej analizy funkcjonowania rynku pracy, związków rynku pracy z otwarciem gospodarki, specyfiki sektora publicznego w kontekście zatrudnienia i wynagrodzeń, a także ekonomii edukacji i powiązań decyzji edukacyjnych z karierą zawodową.

Pozostali autorzy: Mikołaj Czajkowski, Tomasz Gajderowicz, Marek Giergiczny. Jerzy Mycielski, Leszek Wincenciak

Książka „Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści” - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 248 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści"
Gabriela Grotkowska, Urszula Sztanderska (red.) - autor m.in.:
Koszty kształcenia wyższego. Seria: - okładka książki
Koszty kształcenia wyższego. Seria: Badania ekonomiczne Urszula Sztanderska, Gabriela Grotkowska (red.);
Produkty podobne:
Potencjał gospodarczy i możliwości - okładka książki
Potencjał gospodarczy i możliwości rozwojowe Afryki.... Tomasz Rynarzewski, Katarzyna A. Nawrot, Kamil Zajączkowski, Ewa Cieślik
Przedsiębiorczość nieproduktywna - okładka książki
Przedsiębiorczość nieproduktywna w świetle ekonomii... Piotr Dominiak, Julita E. Wasilczuk, Marzena Starnawska
O wartości zaufania - okładka książki
O wartości zaufania Katarzyna Żądło