pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Czy Polska importuje bezrobocie? O wpływie handlu zagranicznego na...
książka:

Czy Polska importuje bezrobocie? O wpływie handlu zagranicznego na polski rynek pracy w okresie transformacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 377 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788323509639
ISBN: 978-83-235-0963-9
Data: 2012-05-28
Przecena!!! 25.55  35.00  9.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Czy Polska importuje bezrobocie? O wpływie handlu zagranicznego na polski rynek pracy w okresie transformacji - Gabriela Grotkowska - opis książki:

W książce omówiono zagadnienia związków między otwarciem polskiej gospodarki a sytuacją na rynku pracy. Autorka, odwołując się do wybranych teorii wymiany międzynarodowej i ekonomii rynku pracy, stawia hipotezy dotyczące skutków dynamicznego przyrostu wymiany zagranicznej Polski w zakresie towarów, dla wynagrodzeń i zatrudnienia w poszczególnych działach przemysłu. Następnie, uwzględniając dane dotyczące gospodarki polskiej z okresu od początku transformacji do wejścia Polski do UE, weryfikuje postawione hipotezy. Obraz zależności rynku pracy i wymiany międzynarodowej okazuje się znacznie bardziej złożony i niejednoznaczny, niż wskazują na to formułowane w mediach opinie i oceny problemu. Gabriela Grotkowska jest adiunktem w Katedrze Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się ekonomią rynku pracy, związkami między edukacją a rynkiem pracy oraz ekonomią międzynarodową. W latach 2009-2010 była stypendystką Dekaban-Liddle Foundation na University of Glasgow oraz Marie Curie Research Fellow na University of Nottingham

Książka „Czy Polska importuje bezrobocie? O wpływie handlu zagranicznego na polski rynek pracy w okresie transformacji” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka posiada 377 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Czy Polska importuje bezrobocie? O wpływie handlu zagranicznego na..."
Gabriela Grotkowska - autor m.in.:
Wybór studiów. Rola preferencji - okładka książki
Wybór studiów. Rola preferencji kosztów i korzyści Gabriela Grotkowska, Urszula Sztanderska (red.);
Koszty kształcenia wyższego. Seria: - okładka książki
Koszty kształcenia wyższego. Seria: Badania ekonomiczne Urszula Sztanderska, Gabriela Grotkowska (red.);
Produkty podobne: