pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju...
Tytuł książki:

Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301214722
ISBN: 978-83-0121-472-2
Data: 2020-11-30
35.30  39.00  3.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W monografii autorzy przedstawiają wahania cen aktywów, fluktuacje wolumenu kredytu, zmiany skali i kierunku międzynarodowych przepływów kapitału, które wywierają silny wpływ na sytuację gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i państw. Tego rodzaju zmiany w sferze finansowej jednego kraju, zwłaszcza jeżeli jest on zlokalizowany w centrum światowego systemu finansowego, rozprzestrzeniają się na inne kraje. Dzięki lekturze książki Czytelnik może poznać współzależności finansowe między krajami i powiązania w literaturze ekonomicznej z występowaniem światowego cyklu finansowego.

Celem podjętych rozważań stała się próba udzielenia odpowiedzi na następujące pytania:
jakie są przyczyny zwiększonych międzynarodowych przepływów kapitału; czy zasadne jest opisywanie zmian w sferze finansowej różnych krajów za pomocą koncepcji światowego cyklu finansowego I jeżeli tak, to jak tego rodzaju cykl oddziałuje na krajową politykę makroekonomiczną; jak silne są zależności między długoterminowymi stopami procentowymi w różnych krajach i jak zmieniają się w czasie; w jakich warunkach liberalizacja finansowa przyczynia się do silniejszego wzrostu gospodarczego, nie stwarzając zagrożenia dla stabilności finansowej i makroekonomicznej.

dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz, prof. UEP (z recenzji)
Praca zawiera nie tylko przystępny przegląd niezwykle obszernej literatury przedmiotu, dzięki któremu Czytelnik w łatwy sposób może zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki światowej, lecz także autorskie badania empiryczne dające wgląd w stosowane narzędzia analityczne. Jednocześnie Autorzy koncentrują swoją uwagę na krajach o średnim poziomie rozwoju, co jest ważne w kontekście Polski. Choć jest to monografia wieloautorska, na uwagę zasługuje jej wyjątkowa spójność, zarówno tematyczna, jak i językowa. [...]
Pracę warto polecić nie tylko naukowcom prowadzącym badania międzynarodowych rynków finansowych i makroekonomiczne, lecz także decydentom w zakresie polityki gospodarczej, doktorantom oraz studentom.

dr hab. Jan Acedański (z recenzji)

Książka "Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym" - Paweł Kawa, Andrzej Wojtyna, Jakub Janus, Marek A. Dąbrowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2020 r. Cena 35.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Paweł Kawa, Andrzej Wojtyna, Jakub Janus, Marek A. Dąbrowski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Otwartość gospodarki a podatność - okładka książki

Otwartość gospodarki a podatność na kryzysy w...

Marek A. Dąbrowski, Andrzej Wojtyna (red.)
Między pracą a konsumpcją. Co decyduje - okładka książki

Między pracą a konsumpcją. Co decyduje o miejscu...

Felicjan Bylok, Urszula Swadźba (red.)