pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polityka wspierania rolnictwa a problem deprywacji dochodowej rolników w krajach o różnym poziomie rozwoju

Autor książki:

Agnieszka Poczta-Wajda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301186807
ISBN: 978-83-0118-680-7
Data: 2018-01-31
59.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Walory poznawacze i utylitarne monografii sprawiają, że z jednej strony stanowi ona wkład do budowania teoretycznych podstaw polityki rolnej, z drugiej zaś wyniki te mogą być wykorzystane w działalności praktycznej m. in. przez przedstawicieli władz państwowych, naukowców i analityków ekonomicznych. Empiryczna weryfikacja roli socjologicznej koncepcji deprywacji dochodowej rolnictwa w wyjaśnianiu zjawiska paradoksu rozwojowego jest nowatorskim osiągnięciem Autorki i wnosi istotny wkład w rozwój nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia
Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Krzyżanowskiej
SGGW w Warszawie
Autorka podjęła się bardzo ambitnego zadania tj. weryfikacji jednego z fundamentalnych "praw" zachodzących w ekonomii rolnictwa zwanego paradoksem rozwojowym [...] Autorce udało się wypełnić lukę w wiedzy na temat przeprofilowania się krajów z opodatkowujących do subsydiujących rolnictwo [...] Praca jest oryginalnym dziełem wzbogacającym wiedzę w wielu kierunkach badawczych - od sposobów modelowana polityk rolnych do szukania interpretacji zjawisk ekonomicznych z teoriami wychodzącymi poza zakres ekonomii klasycznej.

Z recenzji dr. hab. prof. nadzw. Katarzyny Zawalińskiej
IRWi R PAN
Dr Agnieszka Poczta-Wajda - adiunkt w Katedrze Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autorka i współautorka około 80 publikacji naukowych, w tym w prestiżowych czasopismach anglojęzycznych. Jej prace badawcze, osadzone głównie w nurcie ekonomii politycznej, koncentrują się wokół polityki wspierania rolnictwa w krajach o różnym poziomie rozwoju, zjawiska paradoksu rozwojowego w polityce rolnej, deprywacji dochodowej rolników oraz liberalizacji handlu zagranicznego artykułami rolnymi. Była kierownikiem bądź wykonawcą licznych projektów badawczych i rozwojowych, a za działalność naukową i organizacyjną została kilkukrotnie wyróżniona nagrodą Rektora UEP. Odbyła również liczne krótkoterminowe i długoterminowe staże zagraniczne, m.in. w USA jako stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta.

Książka "Polityka wspierania rolnictwa a problem deprywacji dochodowej rolników w krajach o różnym poziomie rozwoju" - Agnieszka Poczta-Wajda - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2017 r. Cena 59.16 zł. Zapraszamy na zakupy!