pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Czy krajom na średnim poziomie rozwoju zagraża sekularna stagnacja?
Tytuł książki:

Czy krajom na średnim poziomie rozwoju zagraża sekularna stagnacja?

Autor książki:

Marek A. Dąbrowski, Andrzej Wojtyna

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301206505
ISBN: 978-83-0120-650-5
Data: 2019-07-03
42.82  49.00  6.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

"Praca [...] podejmuje ważny i aktualny problem zagrożenia sekularną stagnacją krajów na średnim poziomie rozwoju. [...] Badania nad tym zagadnieniem dotyczyły głównie krajów wysokorozwiniętych, a Autorzy starają się pokazać to zjawisko w kontekście krajów na średnim poziomie rozwoju. Taka perspektywa stanowi istotne novum tego opracowania naukowego. [...] Autorzy dokonali krytycznego doboru bogatych źródeł literaturowych, dotyczących badań nad sekularną stagnacją. Wielką wartością tej pracy jest właśnie kompleksowy przegląd najnowszej światowej literatury przedmiotu, prezentowany we wszystkich rozdziałach. [...] Na podkreślenie zasługuje także wykonana praca analityczna Autorów, ciekawa interpretacja zjawisk makroekonomicznych na podstawie właściwie dobranego materiału statystycznego z różnych baz danych, publikowanych m.in. przez Bank Światowy, ONZ i OECD. W związku z tym praca ma dużą wartość dla naukowców, osób zainteresowanych krajami rozwijającymi się, ale także studentów."
Z recenzji wydawniczej - prof. UEP dr hab. Katarzyny Szarzec
"Hipoteza sekularnej inflacji, niezależnie od jej dalszych losów, odegrała w ostatnich latach bardzo ważną rolę w porządkowaniu struktury teoretycznego i empirycznego dyskursu w ekonomii. Zmusiła przede wszystkim badaczy do spojrzenia na wahania koniunkturalne i proces długookresowego wzrostu w szerszym kontekście przyszłości kapitalizmu nie tylko jako ustroju gospodarczego, lecz także społecznego i politycznego. Tym samym przyczyniła się też do ponownego silniejszego powiązania problematyki wzrostu z kwestią dystrybucji dochodów i bogactwa. To z kolei nie byłoby możliwe bez większego otwarcia się ekonomii głównego nurtu na badania prowadzone przez nurty heterodoksyjne. W efekcie udało się w sposób peł-niejszy wyjaśnić przyczyny i przebieg ostatniego kryzysu światowego, co stwarza nadzieję na znalezienie rozwiązań instytucjonalnych lepiej chroniących kraje na różnym poziomie rozwoju przed skutkami przyszłych kryzysów gospodarczych i finansowych."
Z Zakończenia - prof. UEK dr. hab. Marka A. Dąbrowskiego i prof. dr. hab. Andrzeja Wojtyny

Książka "Czy krajom na średnim poziomie rozwoju zagraża sekularna stagnacja?" - Marek A. Dąbrowski, Andrzej Wojtyna (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2019 r. Cena 42.82 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marek A. Dąbrowski, Andrzej Wojtyna (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne: