pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Współpraca strategiczno-polityczna i gospodarcza w regionie Azji i Pacyfiku po zakończeniu zimnej wojny

Autor książki:

Stanisław Cz. Kozłowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 458 s.
EAN: 9788380174559
ISBN: 978-83-8017-455-9
Data: 2022-10-25
54.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zagadnieniem badawczym monografii jest strategiczno-polityczna i gospodarcza współpraca w regionie Azji i Pacyfiku po zakończeniu zimnej wojny. Analizie poddane zostały struktury, procesy i uzgodnione działania, zwiększające spójność regionu pod względem politycznym i gospodarczym. Autor wyjaśnia m.in., dlaczego region Azji i Pacyfiku postrzegany jest dzisiaj jako rozwojowy fenomen, przyciągający uwagę światowego establishmentu polityczno-gospodarczego, w tym przedstawicieli biznesu i inwestorów. Szeroko przedstawione zostały wyjątkowe uwarunkowania geopolityczne regionu, w tym zaostrzająca się rywalizacja wielkich mocarstw, rozbudowa zdolności militarnych, zaostrzające się spory terytorialno-morskie, a także zarysowująca się wizja porządku sino-centrycznego.

Oddawana do rąk czytelnika książka pomyślana została jako skromny wkład do wysiłków licznej grupy badaczy na rzecz rozpoznania zarówno ogólnych prawidłowości, jak i bardziej szczegółowych aspektów rozległego i wielopłaszyznowego procesu przemieszczania się globalnej grawitacji strategiczno-politycznej i gospodarczej z przestrzeni Euro-Atlantyckiej do regionu Azji i Pacyfiku. Mając na uwadze znaczenie tych dziejowych przemian dla współczesnych stosunków międzynarodowych, w tym przekształceń w regionalnym i globalnym układzie sił, autor podjął próbę zebrania i przeanalizowania ich głównych trendów i oddziałujących czynników.

Książka "Współpraca strategiczno-polityczna i gospodarcza w regionie Azji i Pacyfiku po zakończeniu zimnej wojny" - Stanisław Cz. Kozłowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 458 stron i została wydana w 2022 r. Cena 54.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.