pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Między...
książka:

Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Między kooperacją a rywalizacją

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788380171503
ISBN: 978-83-8017-150-3
Data: 2017-07-07
Cena wydawcy: 21.00 złpozycja niedostępna

Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Między kooperacją a rywalizacją - Michał Szczegielniak - opis książki:

Autorzy publikacji podjęli próbę charakterystyki wybranych działań podejmowanych przez grupy jednostek samorządu terytorialnego (JST) w Polsce. Przede wszystkim, poprzez ukazanie wielu sposobów współdziałania, autorzy pragną zwrócić uwagę na różnorodne strategie, jakie wdrażają JST. Główna uwaga została zwrócona na samorząd gminny, ponieważ w opinii autorów jest on podstawową jednostką samorządu terytorialnego, co znajduje również potwierdzenie w obowiązujących aktach normatywnych regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce. Ponadto, jest on najbliżej mieszkańców, przez co powinien wzorcowo realizować idee samorządności, w ramach której mieszkańcy partycypując w działaniach z zakresu polityki lokalnej aktywnie wpływają na kształt swojej najbliższej okolicy. Analizując aktywność JST autorzy starali się zarysować obraz wzajemnych relacji gmin, powiatów i województw, co pozwoliło uzyskać odpowiedź na pytanie: czy ww. jednostki wchodzące w skład różnorakich zrzeszeń kooperują, czy też rywalizują ze sobą. Zestawienie obowiązujących regulacji prawnych z praktyką pozwoliło ukazać elementy, które uległy zdezawuowaniu z biegiem lat. Tym samym niniejsza publikacja, analizując zagadnienia mające wpływ na funkcjonowanie systemu administracji publicznej pod kątem politologicznym, wzbogaca naukowy dyskurs, w którym dominują publikacje o charakterze prawniczym.

Książka „Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Między kooperacją a rywalizacją” - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA.

Książka posiada 112 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Współdziałanie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Między..."
Michał Szczegielniak (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Migracje i kryzys uchodźczy w Europie - okładka książki
Migracje i kryzys uchodźczy w Europie Edward J. Jaremczuk (red.)
Potęgometria. Tom 3 - okładka książki
Potęgometria. Tom 3 Mirosław Sułek, Robert Kobryński (red.)