pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Polska w Unii Europejskiej. Gospodarka - energetyka - region

Autor książki:

Edward Jakubowski, Waldemar Sługocki

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788380170254
ISBN: 978-83-8017-025-4
Data: 2015-01-16
Przecena!!! 28.35  37.80  9.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja wydana została w związku z 10 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przesłankę doboru tematów podejmowanych w artykułach składających się na niniejszą pracę stanowiły wyzwania stojące przed Polską, niespotykane dotąd możliwości finansowe, wzmożenie aktywności aktorów uczestniczących w kreowaniu rozwoju państwa. Nie bez znaczenia była także ich aktualność.

Książka poświęcona jest problemom rozwoju regionalnego, polityki rolnej, wspierania przedsiębiorczości, edukacji, badań i innowacyjnych rozwiązań, istotne i w pełni uzasadnione jest budowanie bezpieczeństwa energetycznego kraju, również w kontekście proponowanych rozwiązań na gruncie Unii Europejskiej.

Praca składa się z dwóch części. W części pierwszej zatytułowanej "Polska i jej regiony w świetle polityki spójności UE", składającej się z dziesięciu artykułów, podjęto rozważania na temat dotychczasowych doświadczeń wynikających z uczestnictwa kraju w wybranych politykach Unii Europejskiej oraz ich wpływu na kształtowanie nowej polityki rozwojowej w Polsce w okresie najbliższych siedmiu lat, głównie na przykładzie Województwa Lubuskiego. W tej części publikacji zaprezentowano m.in. takie zagadnienia jak: funkcjonowanie polskich regionów, stanowienie oraz realizacja strategii rozwoju, współpraca transgraniczna, wykorzystanie funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz podjęto próbę nakreślenia możliwości ich wykorzystania w najbliższych siedmiu latach.

Druga część książki zatytułowana "Bezpieczeństwo energetyczne - perspektywa dla Polski", składa się z czterech prac poświęconych różnym aspektom bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Książka "Polska w Unii Europejskiej. Gospodarka - energetyka - region" - Edward Jakubowski, Waldemar Sługocki (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2014 r. Cena 28.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]