pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Współczesne zagrożenia demokracji. Komunikowanie perswazyjne - erystyka

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788327712028
ISBN: 978-83-2771-202-8
Data: 2018-12-14
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Niniejsza publikacja dotycząca zagrożeń współczesnej demokracji koncentruje się na analizie komunikowania perswazyjnego, które stało się powszechne w związku z amerykanizacją kampanii wyborczych. W monografii skoncentrowano się zatem na opisie tego zjawiska, ze szczególnym uwzględnieniem erystyki jako narzędzia prowadzenia sporów politycznych. Osnową tych analiz jest kazus wyborów z 2005 roku, które uznano za najbardziej interesujące w ostatnim dwudzie-stopięcioleciu III RP. Zasadniczym celem pracy jest analiza zjawiska komunikowania perswazyjnego z perspektywy kandydatów biorących udział w polskich kampaniach prezydenckich.

Ze Wstępu do książki
Książka porusza ważne i aktualne zagadnienia zagrożeń demokracji poprzez zaburzenia sfery komunikacji społecznej. Trudno nie zgodzić się z Autorami, że specyfiką współczesnych demokracji są decyzje podejmowane na podstawie rzeczywistości medialnej. Jeśli zatem poszukujemy w przedstawionym tekście odpowiedzi na pytanie o problem erystyki, komunikowania perswazyjnego w funkcjonowaniu współczesnych demokracji, to z pewnością taką odpowiedź znajdujemy [...]. Pracę można uznać za interesującą i pożyteczną, dzięki niej otrzymujemy bardzo konkretną analizę wyników brzemiennej w skutkach kampanii prezydenckiej 2005 roku z punktu widzenia wysiłków na polu perswazji, której znaczenie przyjdzie nam doceniać w coraz większym stopniu.

Z recenzji prof. dra hab. Joachima Dieca

Książka "Współczesne zagrożenia demokracji. Komunikowanie perswazyjne - erystyka" - Lilianna Lakomy, Mirosław Lakomy - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 286 stron i została wydana w 2018 r.