pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wściekli na Boga. O tym, jak ateizm doprowadził mnie do wiary w Boga

Autor książki:

Peter Hitchens

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Prodoteo
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788366665385
ISBN: 978-83-66665-38-5
Data: 2021-11-09
30.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


„Wściekli na Boga” to osobista historia nawrócenia Petera Hitchensa, brata znanego ateisty sceptyka, jednego z przedstawicieli nowego ateizmu – Christophera. Peter stracił wiarę jako nastolatek, ponieważ przeżył osobistą tragedię. Przepełniony gniewem i buntem spalił swój egzemplarz Biblii, przekonany, że uwalnia się od szkodliwej religii i rozpoczyna wyzwolone życie w prawdzie jako ateista. Jednak po wielu latach przemyśleń i doświadczeń w roli zaangażowanego po stronie lewicy korespondenta podróżującego po byłym bloku komunistycznym Hitchens stopniowo dochodził do wniosku, że ateizm nie tylko nie wytrzymuje logicznej krytyki, ale też stanowi jedną z najbardziej niebezpiecznych ideologii w historii ludzkości. Opisując swój powrót do Boga, Peter wspomina wydarzenia sprzed upadku komunizmu, którego był świadkiem, i przekonuje, że wiara jest najlepszym antidotum na prowadzący donikąd utopizm, gdyż zachęca ludzi do działania w przekonaniu, że istnieje Bóg i uporządkowany, celowy Wszechświat rządzony niezmiennym prawem.

Wspaniała odpowiedź wierzącego na książkę napisaną przez jego brata ateistę, Christophera Hitchensa, Bóg nie jest wielki.

Simon Hoggart, „The Guardian”, 27 marca 2010
Dogłębnie poruszająca opowieść o podróży do wiary, wpleciona w moralną i duchową historię XX wieku.

„The Church Times”, 18 czerwca 2010
Ta książka jest znakomitym, nieustającym sprzeciwem wobec agresywnego sekularyzmu, który przejmuje kontrolę nad naszą osłabioną kulturą.

Quentin Letts, „The Spectator”, kwiecień 2010
Autor demaskuje bezbożny utopizm, który przede wszystkim w Związku Radzieckim dał wyjątkowo potężną licencję tyranii.

Charles Moore, „The Daily Telegraph”, marzec 2010
Peter Hitchens
Brytyjski dziennikarz, publicysta i pisarz. Pisze felietony do „The Mail on Sunday” i prowadzi bloga w internetowym wydaniu gazety. Jako korespondent zagraniczny „Daily Express” relacjonował wydarzenia w państwach Europy Wschodniej, Somalii, Kanadzie, USA, na Haiti i Kubie, w Turcji, Chinach i Korei Północnej. Były rewolucjonista swój powrót do wiary przypisuje w dużej mierze doświadczeniu socjalizmu w praktyce. Obserwował aksamitną rewolucję w Czechosłowacji i rewolucję rumuńską. Na początku lat 90. spędził blisko trzy lata w Moskwie jako korespondent rezydent, opisując upadek Związku Radzieckiego. W latach 1993–1995 był korespondentem w Waszyngtonie. Mieszka z żoną Eve w Oksfordzie, mają trójkę dzieci.

Książka "Wściekli na Boga. O tym, jak ateizm doprowadził mnie do wiary w Boga" - Peter Hitchens - oprawa Miękka - Wydawnictwo Fundacja Prodoteo. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.