pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kiedy boga nie ma

Autor książki:

Przemysław Jankowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Rozpisani
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788394295400
ISBN: 978-83-9429-540-0
Data: 2015-10-08
36.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Kiedy boga nie ma" to książka o ateistach i ateizmie, a zatem również o religii, religiach, Kościele i relacjach z nim, systemach wartości i sposobach postrzegania świata. To książka o bogu, o jego bliżej niezidentyfikowanych obrazach i o mnogości jego wyobrażeń oraz o tym, jak człowiek potrafi sobie bez niego poradzić. Ta książka to nie tylko spis przemyśleń i sposobów recepcji idei boga, to historie ludzi, którzy w pewnym momencie swojego życia zdecydowali się obrać drogę, która z bogiem ma niewiele wspólnego.

Ten mały spis ludzkich historii pokazuje różnice między ateistami oraz ich cechy wspólne, różnie jednakże przez nich interpretowane. Pokazuje, jak bardzo różnią się między sobą ci, których często wrzuca się do jednego wora, myśląc jak o ludziach wykluczonych, pozbawionych podmiotowości w zatomizowanym społeczeństwie, w którym wszyscy w coś wierzymy. "Kiedy boga nie ma" to po prostu długie Polaków rozmowy, choć najmniej jest tu polityki i narzekania, najwięcej zaś ludzkiej materii i boga.

Czy to książka adresowana do ateistów? Cóż, jeśli chcą oni zrozumieć swój ateizm, to najpewniej nie. Z nim trzeba się przegryźć, czasem pokłócić, aby w końcu pogodzić lub toczyć nieustanny bój. Innymi słowy, to książka dla tych, którzy chcą zrozumieć to, czego inni ciągle nie rozumieją, bez względu na to, czy żegnają się od lewej do prawej, do modłów rozkładają dywan, chodzą z durszlakiem na głowie czy zwyczajnie nie wierzą w samą ideę istot boskich do tego stopnia, że nawet żarty z niej już ich nie bawią. Tak, to książka dla wszystkich, którzy mają problem z tymi, którzy żyją po swojemu, nie przejmując się tym, że komuś może być to nie w smak.

Książka "Kiedy boga nie ma" - Przemysław Jankowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Rozpisani. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2015 r. Cena 36.58 zł. Zapraszamy na zakupy!