pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Siedem typów ateizmu

Autor książki:

John Gray

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Kultura Liberalna
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 242 s.
EAN: 9788366619029
ISBN: 978-83-6661-902-9
Data: 2020-12-18
27.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zwolennicy religii kontra ateiści! Czy na ten rytualny spór można spojrzeć inaczej? Wybitny brytyjski filozof polityki, John Gray, przekonuje, że tak. "Siedem typów ateizmu" to brawurowa podróż intelektualna po europejskiej tradycji ateistycznej. Gray domaga się ateizmu ambitnego, na miarę XXI wieku. Znakomity esej pozwala ujrzeć w nowym świetle polskie spory o miejsce religii w państwie. I pokazuje, że ateizm to nie nihilizm.

"Współczesny ateizm jest ucieczką od świata pozbawionego Boga. Żeby jakoś uciec od tej wizji, ateiści wiarę w boską opatrzność wymienili na wiarę w postęp. Ateizm jednak nie zawsze tak właśnie wygląda. Choć wielu szuka namiastki bóstwa, żeby zapełnić pustkę po Bogu, który odszedł, inni całkiem porzucają monoteistyczne myślenie i w ten sposób osiągają poczucie wolności i spełnienia. Nie szukają kosmicznej głębi; zadowala ich zwykły świat."
John Gray
John Gray, filozof polityki, wykładowca m.in. Uniwersytetu Oksfordzkiego, emerytowany profesor myśli europejskiej w London School of Economics and Political Science. Autor kilkunastu książek. Po polsku ukazały się m.in.: Liberalizm, Po liberalizmie. Eseje wybrane, Al-Kaida i korzenie nowoczesności, Dwie twarze liberalizmu, Czarna msza. Apokaliptyczna religia i śmierć utopii.

Książka "Siedem typów ateizmu" - John Gray - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundacja Kultura Liberalna. Książka posiada 242 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.