pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nagroda dla Nobla

Autor książki:

Waldemar Andrzejczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788378565123
ISBN: 978-83-7856-512-3
Data: 2016-11-24
41.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nagroda dla Nobla to eseistyczne rozważania autora Waldemara Andrzejczyka. Opowieść krąży wokół kategorii Nagrody im. Alfreda Nobla, lecz nie posiada sztywnych ram. Tytuły rozdziałów, takie jak: Astronomia, Fizyka, Chemia, Biologia, Matematyka czy też: Ekonomia, Sztuka, Religia, Ateizm są przyczynkiem do rozważań o życiu ludzkim, miłości, naszym miejscu we wszechświecie i o złożoności oraz tajemniczości otaczającego nas świata. Wykłady z nauk ścisłych, przyrodniczych i społecznych są poprowadzone w ciekawy i klarowny sposób. Dotyczy to w szczególności rozważań poświęconych fizyce, chemii i astronomii. Fragmenty te są pełne udanych metafor i rozbudowanych porównań. Opowieści o atomach, kwarkach, teorii strun są wciągające i doskonale tłumaczą skomplikowane zagadnienia. Z tego względu książka posiada ogromne walory edukacyjne.

Tylko pozornie, ze względu na tytuł, za bohatera książki można uznać Alfreda Nobla. O wiele częściej z nazwiska i dokonań jest przywoływany Albert Einstein i to właśnie on jest spiritus movens opowieści, wydaje się też autorytetem dla autora. Elementy teorii względności, błyskotliwe cytaty oraz anegdoty z życia słynnego fizyka są zgrabnie wplecione w dyskurs. Niezaprzeczalną zaletąNagrody dla Nobla jest plastyczność języka, a jej dodatkowym atutem - wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie.

Książka "Nagroda dla Nobla" - Waldemar Andrzejczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Poligraf. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2016 r. Cena 41.36 zł. Zapraszamy na zakupy!