pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Konfucjanizm. Wprowadzenie
Konfucjanizm. Wprowadzenie 42.35 zł pozycja dostępna!
okładka książki - W cieniu drzewa wiar
W cieniu drzewa wiar 25.20 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zaratustra. Bóg który tańczyć potrafi
Zaratustra. Bóg który tańczyć potrafi 26.81 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Wschód i Zachód. Rozważania o taoizmie i judaizmie w kontekście relacji...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Wschód i Zachód. Rozważania o taoizmie i judaizmie w kontekście relacji człowiek-natura

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380194137
ISBN: 978-83-8019-413-7
Data: 2018-05-23
Cena wydawcy: 33.81 złpozycja niedostępna

Wschód i Zachód. Rozważania o taoizmie i judaizmie w kontekście relacji człowiek-natura - Young-Jin Choi, Mirosław Patalon - opis książki:

Historyczny wzrost gospodarczy w państwach Azji Wschodniej doprowadził do przesunięcia centrum cywilizacyjnego z Atlantyku na Pacyfik. Już sam ten fakt skłania do intensywnego poznawania kulturowej specyfiki tego regionu. Pomimo istnienia barier językowych i koncepcyjnych oraz wciąż silnego przekonania o kulturowej wyższości, które utrudnia przedstawicielom zachodniej cywilizacji dotarcie do fundamentów cywilizacji wschodniej, systematyczne i wyczerpujące badania oraz publikacje porównawcze, w tym dotyczące taoizmu i judaizmu, wydają się właściwą metodą przezwyciężenia tych trudności. Czytelnik znajdzie w niniejszej książce interpretacje relacji człowiek-natura dokonywane przez pryzmat pojęć Tao i Bóg oraz przykłady ich zastosowania w porównywanych kulturach.

Young-Jin Choi jest południowokoreańskim dyplomatą oraz wybitnym profesorem Wydziału Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Yonsei w Seulu. Studiował medycynę i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Yonsei, a następnie doktoryzował się w zakresie stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Paryskim I (Pantheon-Sorbonne).

Pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Organizacji Rozwoju Energetyki Półwyspu Koreańskiego (1995-1997), asystenta sekretarza generalnego ONZ ds. operacji pokojowych (1998-1999), ambasadora Korei Południowej w Austrii (2002), wiceministra spraw zagranicznych Korei Południowej (2004), stałego przedstawiciela Korei Południowej przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku (2005-2006). Jako szef misji pokojowej ONZ na Wybrzeżu Kości Słoniowej (2007-2011) znacząco przyczynił się do demokratyzacji i pojednania narodowego w tym kraju. W latach 2012-2013 był ambasadorem Korei Południowej w Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej opublikował m.in. Rapprochement Sino-American oraz East and West. Understanding the Rise of China.

Książka „Wschód i Zachód. Rozważania o taoizmie i judaizmie w kontekście relacji człowiek-natura” - oprawa twarda - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 198 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wschód i Zachód. Rozważania o taoizmie i judaizmie w kontekście relacji..."
Young-Jin Choi, Mirosław Patalon (red.) - autor m.in.:
Religijne uwarunkowania pracy socjalnej - okładka książki
Religijne uwarunkowania pracy socjalnej Mirosław Patalon (red.);