pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Wprowadzenie do nauki rysunku. Profesjonalny kurs dla każdego
książka:

Wprowadzenie do nauki rysunku. Profesjonalny kurs dla każdego

Dane szczegółowe:
Wydawca: K.E.Liber
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788363534059
ISBN: 978-83-6353-405-9
Data: 2015-02-17
pozycja niedostępna

Wprowadzenie do nauki rysunku. Profesjonalny kurs dla każdego - Barrington Barber - opis książki:

W tej książce zawiera się suma doświadczeń autora, który całe życie poświęcił twórczości oraz kształceniu studentów szkół artystycznych. Większość ćwiczeń, jakie autor prezentuje, to sprawdzone sposoby doskonalenia, które stosowane były przez artystów na przestrzeni wieków.

Książka omawia materiały i przyrządy jakie są potrzebne do rysowania i wyjaśnia, jak należy ich używać, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty. Pokazuje szereg ćwiczeń pomagających usprawnić synchronizację ręki i oka. Wymagają one treningu - to konieczne, aby naprawdę dobrze rysować.

Autor kładzie nacisk na umiejętność patrzenia i na weryfikowanie tej umiejętności obiektywnymi metodami. Wprowadzenie ucznia w te metody, to jedno z głównych zadań tego podręcznika.

Barber pokazuje jak rysować najróżniejsze przedmioty, począwszy od całkiem małych, takich jak pineski czy zapałki, aż po wielkie jak drapacze chmur. Uczy jak rysować rośliny, kwiaty, kamienie i góry. Mierzy się z żywiołami: ziemią, powietrzem, ogniem i wodą, nawet z przestrzenią kosmiczną. Później przechodzi do postaci ludzkiej. Przygląda się ludzkim twarzom oraz poszczególnym elementom ciała i uczy składać je w wyrazistą całość.

Sztuki rysowania nie można nauczyć się w ciągu jednej nocy, jednak jeżeli krok po kroku przejdzie się wszystkie ćwiczenia znajdujące się w tej książce i będzie się regularnie ćwiczyć, znaczące postępy są zagwarantowane. Podręcznik Barbera daje solidne podstawy sztuki rysunku. To niezastąpione źródło wiedzy dla każdego, kto pragnie wstąpić na trudną, lecz zapewniającą niezwykłą satysfakcję drogę sztuki i stać się artystą.

Książka „Wprowadzenie do nauki rysunku. Profesjonalny kurs dla każdego” - oprawa miękka - Wydawnictwo K.E.Liber.

Książka posiada 304 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wprowadzenie do nauki rysunku. Profesjonalny kurs dla każdego"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Proste i modne szycie - okładka książki
Proste i modne szycie Connie Amaden-Crawford