pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wolontariat młodzieży w liceum ogólnokształcącym

Autor książki:

Małgorzata Nermend

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 240x179 mm
EAN: 9788379726110
ISBN: 978-83-7972-611-0
Data: 2023-09-01
42.41 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wolontariat jest jedną z form edukacji pozaformalnej i całożyciowej. Uczestnictwo w wolontariacie szkolnym stopniowo przygotowuje uczniów do uczestnictwa w życiu społecznym. Zakres i charakter działań w wolontariacie określa sama młodzież, mająca prawo mówienia za siebie i podejmowania decyzji odnośnie do własnych działań i zainteresowań. Działalność wolontariacka jest bardzo ważnym etapem w życiorysie młodego człowieka. Przejawia się chęcią aktywności, wykorzystaniem lub odkryciem posiadanych zdolności i umiejętności. Może stanowić pożyteczny sposób na spędzenie czasu wolnego, co jest szczególnie ważne dla dorastającej młodzieży. W okresie adolescencji kształtuje się przecież tożsamość człowieka, na którą ogromny wpływ wywiera grupa odniesienia. Kształtują się również ideały i przyszłe role życiowe. Jest to również okres pytań: kim jestem, kim chcę być, co chcę robić oraz czas podejmowania samodzielnych decyzji i wyborów.

Młodzież, dzięki pracy na rzecz innych, zdobywa potrzebne doświadczenie, podnosi swoje kwalifikacje, poznaje nowe zagadnienia, a także rozwija swoje zdolności i umiejętności. Odkrywa świat, uczy się w nim funkcjonować, odnajduje własne potrzeby i potrzeby innych ludzi. Wszystkie te doświadczenia są szczególnie istotne dla młodych ludzi, którzy w niedługim czasie sami będą decydować o życiu zawodowym. Wolontariat uczy odpowiedzialności za powierzone zadania, kształtuje charakter i postawy społeczne, odgrywa ważną rolę w rozwoju osobowości jednostki. Obserwowana tendencja do indywidualizmu sprawia, że szczególnego znaczenia nabierają takie kwestie, jak wspólnota, dialog czy współzależność.

Z wprowadzenia

Książka "Wolontariat młodzieży w liceum ogólnokształcącym" - Małgorzata Nermend - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2023 r. Cena 42.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.