pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wolne dzieci. Jak zabawa sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, bardziej...
Książki »
Tytuł książki:

Wolne dzieci. Jak zabawa sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, bardziej pewne siebie i lepiej się uczą?

Autor książki:

Gray Peter

Dane szczegółowe:
Wydawca: MiND
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 307 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788362445523
ISBN: 978-83-6244-552-3
Data: 2015-05-14
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Być kobietą. Instrukcja obsługi
Być kobietą. Instrukcja obsługi siebie 33.96 zł pozycja dostępna!
Jak zabawa sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, bardziej pewne siebie i lepiej się uczą? Dzieci potrzebują zabawy. Potrzebują zabawy z innymi dziećmi bez nadzoru dorosłych. Tylko w takiej zabawie mogą nauczyć się radzenia sobie z emocjami, nawiązywania przyjaźni, rozwiązywania konfliktów i wielu, wielu innych umiejętności.

Zabawa spełnia bardzo ważną funkcję w rozwoju dzieci. Amerykański psycholog Peter Gray dowodzi, że jest ona naturalnym sposobem, w jaki dzieci uczą się, że nie są bezradne. W ten sposób zdobywają nowe umiejętności, radzą sobie z strachem czy złością, poznają możliwości swojego ciała, nawiązują przyjaźnie i znajomości, rozwiązują problemy. Żeby jednak zabawa spełniała swoją funkcję, musi być wolna i pozbawiona nadzoru dorosłych. Tylko wtedy dzieci same mogą ustanawiać reguły, samodzielnie rozwiązywać problemy i zdobywać mnóstwo kompetencji społecznych.

Zabawa odgrywa także wielką rolę w przyswajaniu wiedzy. Niestety, większość szkół tego nie docenia i nie wykorzystuje. Dzieci spędzają czas w ławkach, przygotowując się lub rozwiązując testy i bezwolnie wykonując polecenia nauczycieli. Pozostałą część dnia kradną im zajęcia dodatkowe i praca domowa.

W życiu współczesnych dzieci jest coraz mniej wolności i coraz mniej zabawy. W efekcie mamy wiele przemęczonych, zewnątrzsterowych i często samotnych dzieci, które zupełnie straciły zapał do nauki. W przyszłości będzie im trudno uwierzyć we własną sprawczość, rozwinąć odpowiedzialność i samodzielność. Rodzice powinni stwarzać dzieciom warunki i więcej okazji do swobodnej zabawy z innymi dziećmi, zaś nauczyciele w większym stopniu wykorzystywać wolność i naturalny dziecięcy instynkt uczenia się.

Książka "Wolne dzieci. Jak zabawa sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, bardziej pewne siebie i lepiej się uczą?" - Gray Peter - oprawa miękka - Wydawnictwo MiND. Książka posiada 307 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nie z miłości - okładka książki

Nie z miłości

Jesper Juul
Dlaczego chcemy żebyś był bogaty - okładka książki

Dlaczego chcemy żebyś był bogaty

Robert T. Kiyosaki, Donald J. Trump