pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Wizje człowieka przyszłości. Tworzenie historycznych i aktualnych podstaw kreacji wizji człowieka przyszłości

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 310 s.
EAN: 9788382090321
ISBN: 978-83-8209-032-1
Data: 2020-07-30
39.21  45.00  5.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Wizje człowieka przyszłości. Tworzenie historycznych i aktualnych podstaw kreacji wizji człowieka przyszłości - Wojciech Pomykało - opis książki:

"Książka prof. W. Pomykało jest zainteresowania tematem, który już dziś i w nadchodzących dziesięcioleciach odegra dominującą rolę. Tym tematem jest miejsce człowieka w naszej ziemskiej rzeczywistości w najbliższych dziesięcioleciach na wszystkich kontynentach. Przełamanie braku zainteresowania tą wschodzącą problematyką, zarówno filozoficzną jak i pedagogiczną, od rozwiązania której tak bardzo zależy los wszystkich i każdego z osobna, daleka droga. (...) Książka ta raczej otwiera cykl publikacji, które powinny podejmować tę złożoną problematykę, niż podsumowuje bogatą literaturę na temat przejścia z epoki elektryczności do epoki sztucznej inteligencji".

Z recenzji prof. dr. hab. Stefana Opary
"Wojciech Pomykało pragnie odrodzić humanizm w relacjach międzyludzkich, czego nie gwarantują wystarczająco tzw. prawa człowieka. Odkrywcze jest ustalenie przez prof. Pomykało przedmiotu badań pedagogiki w XXI wieku. Należy podkreślić, że prof. Pomykało podejmuje (...) wiele nieporuszanych dotąd w literaturze naukowej problemów, a są one istotne dla pedagogiki. O wyjątkowej aktualności tej pracy świadczy zawarta w niej analiza zagrożeń płynących z epidemii wywołanej koronawirusem. Przewidywane przez Autora w związku z tym zmiany w świecie powinny także być brane pod uwagę przez pedagogów. W konsekwencji szczególnym zadaniem staję się opracowanie nowych podręczników z zakresu pedagogiki".

Z recenzji prof. zw. dr hab. Marii Szyszkowskiej

Książka „Wizje człowieka przyszłości. Tworzenie historycznych i aktualnych podstaw kreacji wizji człowieka przyszłości” - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR.

Książka posiada 310 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wizje człowieka przyszłości. Tworzenie historycznych i aktualnych..."
Wojciech Pomykało - autor m.in.:
Produkty podobne:
Filozoficzne implikacje w pedagogice. - okładka książki
Filozoficzne implikacje w pedagogice. O sensie... Jolanta Spętana, Dorota Domagała, Violetta Drabik-Podgórna (red.)
Resocjalizacja. Teoria i praktyka - okładka książki
Resocjalizacja. Teoria i praktyka pedagogiczna.... Bronisław Urban, Jan M. Stanik (red.)